Aktualności


2020-04-04 08:10

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela– 25  luty 2024 r.

 1. Zapraszam na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1730, na Gorzkie Żale w niedziele po sumie. Rodziców proszę, by zatroszczyli się o udział dzieci
  i młodzieży w tych nabożeństwach.
 2. Dzisiaj po Mszach zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Misyjne Ad Gentes.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 900. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Marka Pudzianowskiego, Teresę Gawrońską, Teresę Łoziewską, Janinę Cieślak.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela– 18 luty 2024 r.

 1. Rozpoczęliśmy Okres Wielkiego Postu. Zapraszam na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1730, na Gorzkie Żale w niedziele po sumie. Rodziców proszę, by zatroszczyli się o udział dzieci i młodzieży w tych nabożeństwach.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka ofiar do puszek na Dzieło Misyjne Ad Gentes.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Stanisławę Włodarską, Edytę Sułkowską, Ewę Bogumił i Annę Lao.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

 

Niedziela– 11 luty 2024 r.

 1. Dzisiaj z racji wspomnienia NMP z Lourdes modlimy się za chorych. Pomóżmy chorym w naszych rodzinach w uczestniczeniu we Mszy św. i korzystaniu
  z sakramentów świętych.
 2. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 3. Od niedzieli do soboty trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 4. Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze z posypaniem popiołem o godz. 800 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ograniczenie ilości pokarmu. Zapraszam na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 1730, na Gorzkie Żale w niedziele po sumie.
 5. Rekolekcje dla uczniów Szkoły w Dobieszynie odbędą się w dniach 13 – 15 marca, a rekolekcje parafialne 15 – 17 marca. Spowiedź rekolekcyjna będzie 16 marca.
 6. Wojna na Ukrainie trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem –solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami. Proszę o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy Świętej w Środę Popielcową 14 lutego br. Abp Stanisław Gądecki
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Iwonę Gawrońską, Renatę Sułkowską, Bożenę Wojdę.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Extra i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela– 4 luty 2024 r.

 1. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic KŻR.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Agatę, we wtorek – św. Pawła Miki i towarzyszy, w sobotę – św. Scholastykę.
 3. Dziękuję mieszkańcom Kosnów za przygotowanie i demontaż dekoracji bożonarodzeniowej.
 4. W przyszłą niedzielę na sumie modlimy się za chorych. Pomóżmy chorym w naszych rodzinach w uczestniczeniu we Mszy św. i korzystaniu z sakramentów świętych.
 5. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 6. 17 i 24 lutego w godzinach od 900 – 1100 w kościele w Głowaczowie odbędą się katechezy dla narzeczonych
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Monikę Pietruszkę, Wiolettę Fołtyn i Izabelę Duranc.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela– 28 styczeń 2024 r.

 1. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Jana Bosko.
 3. W piątek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Msze o godz. 900 i 1700. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się za zakony, taca jest przeznaczona na zakony klauzurowe. Na Mszy wieczornej poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.
 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 1000. Spowiedź przed Mszą świętą.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Mirosławę Szeląg, Agnieszkę Jedlikowską i Lucynę Szot.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela– 21 styczeń 2024 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Franciszka Salezego, w czwartek – święto nawrócenia św. Pawła, w piątek – św. Tymoteusza i Tytusa.
 2. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Odwiedziłem wszystkie rodziny, do których zostałem zaproszony. Dziękuję za spotkania, rozmowy i wszelką życzliwość.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Joannę Urbańską, Małgorzatę Jaworską i Danutę Lusztyk.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela– 14 styczeń 2024 r.

 1. Dziękuję Paniom ze Stowarzyszenia „Wszystkie Razem”, druhom OSP i Panu Piotrowi Jarosińskiemu za pomoc w organizacji koncertu kolęd w ubiegłą niedzielę.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Antoniego Opata, w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 3. Trwa Wizyta Duszpasterska. Znakiem, że rodzina oczekuje na spotkanie z kapłanem jest wyjście, by zaprosić księdza do swojego domu lub informacja sąsiadów, że rodzina oczekuje na księdza. Proszę, by młodzież szkół średnich na kolędę przygotowała indeksy nauki religii, dzieci szkół podstawowych książeczki z naklejkami z niedzielnych Mszy świętych.
 4. 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Elżbietę Cichy, Monikę Kędra i Monikę Glegoła.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 7 styczeń 2024 r.

 1. Dziś Uroczystość Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Na Mszach o godz. 1000 i 1200 z koncertem kolęd występuje Chór Jedynka Stowarzyszenia Klubu Seniora „Weteran”.
 2. Trwa Wizyta Duszpasterska. Znakiem, że rodzina oczekuje na spotkanie z kapłanem jest wyjście, by zaprosić księdza do swojego domu lub informacja sąsiadów, że rodzina oczekuje na księdza. Proszę, by młodzież szkół średnich na kolędę przygotowała indeksy nauki religii, dzieci szkół podstawowych książeczki z naklejkami z niedzielnych Mszy świętych.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Katarzynę Przepiórkę, Jadwigę Kocwę i Urszulę Bulkowską.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela Świętej Rodziny – 31 grudzień 2023 r.

 1. Jutro 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Katolicy są zobowiązani do udziału we Mszy św. Msze będą o godz. 1000, 1200 i 1600.
 2. Trwa Wizyta Duszpasterska. Znakiem, że rodzina oczekuje na spotkanie z kapłanem jest wyjście, by zaprosić księdza do swojego domu lub informacja sąsiadów, że rodzina oczekuje na księdza. Proszę, by młodzież szkół średnich na kolędę przygotowała indeksy nauki religii, dzieci szkół podstawowych książeczki z naklejkami z niedzielnych Mszy świętych.
 3. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Trzech Króli, Msze o godz. 800, 1000 i 1200. Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Taca jest przeznaczona na Misje.
 4. Za tydzień Uroczystość Chrztu Pańskiego. Na Mszach o godz. 1000 i 1200 z koncertem kolęd wystąpi Chór Jedynka Stowarzyszenia Klubu Seniora „Weteran”.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Teodozję Cieślak, Monikę Cieślak, Marzenę Kocwa.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 1630. Z racji kolędy nie będzie odwiedzin u chorych.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

IV Niedziela Adwentu – 24 grudzień 2023 r.

 1. Dziękuję Nadleśnictwu Dobieszyn za choinki do naszego kościoła, mieszkańcom Kosnów za wykonanie dekoracji w kościele, paniom: Gabrieli Gawrońskiej, Emilii Gawrońskiej i Sławomirze Jędrych za stroiki do kościoła, Państwu Rzeszotek za słomiany dach do szopki.
 2. Zadbajmy o religijny charakter Wieczerzy Wigilijnej. Mszą o północy rozpoczniemy Uroczystość Bożego Narodzenia, kolejne Msze o godz. 1000 i 1200.
 3. We wtorek 26 grudnia obchodzimy święto św. Szczepana, Msze o godz. 800, 1000 i 1200. Na każdej Mszy poświęcenie owsa. Tacę przeznaczamy na KUL.
 4. Od czwartku 28 grudnia rozpocznie się Wizyta Duszpasterska. Znakiem, że rodzina oczekuje na spotkanie z kapłanem jest wyjście, by zaprosić księdza do swojego domu lub informacja sąsiadów, że rodzina oczekuje na księdza. Proszę, by młodzież szkół średnich na kolędę przygotowała indeksy nauki religii, dzieci szkół podstawowych książeczki z naklejkami z niedzielnych Mszy świętych.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Polnej: Małgorzatę Ćwiek, Iwonę Boros, Aldonę Zwęglińską, Andrzeja Dudka, Zdzisławę Janusz i Danutę Janus. .
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

III Niedziela Adwentu – 17 grudzień 2023 r.

 1. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 3. Jutro od godz. 900 będę odwiedzał chorych z posługą spowiedzi i Komunii św. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 4. Dziękuje Panom: Andrzejowi Lusztykowi, Sławomirowi Lusztykowi i Pawłowi Jaworskiemu za obsadzenie choinek w kościele. O dekorację świąteczną Kościoła proszę w tym roku mieszkańców Kosnów.
 5. W zakrystii można pobrać poświęcony opłatek i świece Caritas. Zadbajmy by opłatek dotarł do każdego katolickiego domu.
 6. Pani Dyrektor Aneta Marlecka-Wlazło i Rada Rodziców zapraszają we wtorek na godz. 1600 na Jasełka i Wieczór Kolęd do szkoły w Dobieszynie.
 7. W przyszłą niedzielę przypada IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o religijny wymiar Wieczerzy Wigilijnej.
 8. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Polnej: Annę Figowicz, Wiesławę Kucharską, Wiesławę Oleksy, Ewelinę Pająk .
 9. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

 

III Niedziela Adwentu – 17 grudzień 2023 r.

 1. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii
  .
 2. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania
  i ich rodzicami
  .
 3. Dziękuje Panom: Andrzejowi Lusztykowi, Sławomirowi Lusztykowi i Pawłowi Jaworskiemu za obsadzenie choinek w kościele.
 4. W zakrystii można pobrać poświęcony opłatek i świece Caritas. Zadbajmy by opłatek dotarł do każdego katolickiego domu.
 5. W przyszłą niedzielę przypada IV Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o religijny wymiar Wieczerzy Wigilijnej.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Polnej: Annę Figowicz, Wiesławę Kucharską, Wiesławę Oleksy, Ewelinę Pająk .
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

II Niedziela Adwentu – 10 grudzień 2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszach zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Łucję, w czwartek – św. Jana od Krzyża.
 3. Dziękuję ks. Prał. Jackowi Mizakowi za przeprowadzenie nas przez Rekolekcje Adwentowe.
 4. W zakrystii można pobrać poświęcony opłatek i świece Caritas. Zadbajmy by opłatek dotarł do każdego katolickiego domu.
 5. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Polnej: Irenę Bielawską, Dorotę Luśtyk, Iwonę Szymańską.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

I Niedziela Adwentu – 3 grudzień 2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR. Roraty o godz. 700, proszę rodziców o pomoc dzieciom w przybyciu na Roraty.
 2. Dziś zostanie poświęcony opłatek, zadbajmy by dotarł do każdej katolickiej rodziny. Kupując świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wspieramy dzieła prowadzone przez Caritas. Ofiary składane z racji opłatka przeznaczamy na potrzeby parafii.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. O godz. 1900 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 4. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze o godz. 1000 i 1800, na Mszy wieczornej poświęcenie medalików dzieciom klasy III.
 5. W sobotę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, poprowadzi je ks. Prał. Jacek Mizak wicerektor WSD w Radomiu. Będzie to zarazem dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Zachęcam do dobrego wykorzystania tego czasu.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiorka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Polnej: Mariannę Oślizło, Magdalenę Włodarczyk, Halinę Włodarczyk, Sławomira Janusa.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela JCh Króla Wszechświata – 26 listopad 2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Andrzeja Ap.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00 będziemy się modlili Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zostanie poświęcony opłatek, będą również dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane z racji opłatka przeznaczamy na potrzeby parafii.
 4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Chorych odwiedzę
  w piątek od godz. 900.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Polnej: Monikę Laśkiewicz, Małgorzatę Wrzosek i Barbarę Janus.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 19 listopad 2023 r.

 1. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 2. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – ofiarowanie NMP, w środę – św. Cecylię, w piątek – św. męczenników wietnamskich.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Polnej: Nogalską Bożenę, Andrzeja Wieczorka, Martynę Urbaniak, Barbarę Strzelczyk.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 12 listopad 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – pierwszych męczenników Polski, w piątek – św. Elżbietę Węgierską, w sobotę – bł. Karolinę Kózkównę.
 2. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania
  i ich rodzicami.
 3. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Polnej: Ewę Kucharczyk, Monikę Wieczorek i Renatę Wieczorek.
 5. W soboty 18 i 25 listopada w godzinach od 900 – do 1100 w Głowaczowie odbędą się katechezy dla narzeczonych.
 6. Proszę o zgłaszanie ewentualnych błędów w wypominkach za zmarłych.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

 

Niedziela – 5 listopad 2023 r.

 1. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 2. Dzisiaj o godz. 1500 w Nijakowie zostanie poświęcona odnowiona przez mieszkańców kapliczka.
 3. Dziękuję Państwu Sumińskim i Kucharskim za udostępnienie swoich posesji na parking w dniu 1 listopada.
 4. W czwartek po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 5. W sobotę 11 listopada w Rocznicę Odzyskania Niepodległości o godz. 1100 zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny.
 6. W przyszłą niedzielę modlimy się o powołania do kapłaństwa, ofiary z tacy przeznaczone są na WSD w Radomiu.
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Dobieszynka: Zofię Piwowarską, Renatę Nadolską, Annę Kos.
 8. Proszę o zgłaszanie ewentualnych błędów w wypominkach za zmarłych.
 9. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 29 październik 2023 r.

 1. Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za grabienie liści na placu kościelnym.
 2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, obowiązek udziału we Mszy św. Msze o godz. 800, 1000, 1200. Po sumie procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.
 3. W czwartek Dzień Zaduszny, możliwość uzyskania odpustu i ofiarowania za zmarłych. Msze o godz. 900 i 1800.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 900.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Dobieszynka: Marzenę Luśtyk, Jadwigę Piwowarską i Jolantę Adamczyk, Krystynę Adamczyk.
 6. W zakrystii i kancelarii można zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

 

Niedziela – 22 październik 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w sobotę  – św. Szymona i Judę Tadeusza.
 2. Z racji Dnia Papieskiego zebraliśmy na rzecz DNT 729 zł.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam z Dobieszynka: Jadwigę Bojarską, Karolinę Nasiadko, Krystynę Luśtyk.
 4. W czwartek 26 października przypada Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca. Zapraszam na Nabożeństwo Różańcowe wszystkich członków KŻR.
 5. W zakrystii i kancelarii można zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek. Porządkując cmentarz starajmy się dostosować do informacji o segregacji odpadów. Zachęcam do ograniczenia liczby zniczy i rezygnacji z dekoracji z plastiku.
 6. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny, taca jest przeznaczona na misje.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

 

 

Niedziela – 15 październik 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę Śląską, we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – św. Łukasza, w piątek – św. Jana Kantego.
 2. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego po Mszach zbiórka ofiar do puszek na DNT.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za tydzień zapraszam Katarzynę Sąpór, Krystynę Sapór, Marię Sułkowską, Renatę Rotuską.
 4. Od jutra można zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek. Porządkując cmentarz starajmy się dostosować do informacji o segregacji odpadów. Zachęcam do ograniczenia liczby zniczy i rezygnacji z dekoracji z plastiku.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, taca będzie przeznaczona na misje.
 6. Za tydzień po różańcu odbędzie sie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Ekstra i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 8 październik 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego.
 2. Dziękuję KŻR, LSO, Pani organistce i scholi oraz druhom strażakom, którzy byli i aktywnie włączyli się w odpustową procesję eucharystyczną.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedzielę, za tydzień zapraszam Zygmunta Marka, Zbigniewa Siennickiego, Marię Siennicką i Irenę Bogucką.
 4. We wtorek 10 października KŻR naszej parafii podejmują nocne czuwanie w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni Kościelnej. Zapraszam członków wszystkich KŻR naszej parafii do włączenia się w to dzieło.
 5. W sobotę na Nabożeństwie Różańcowym będziemy się modlili za wszystkich związanych z edukacją.
 6. W przyszłą niedzielę z racji Dania Papieskiego zbiorka do puszek na DNT.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, Gość Niedzielny Ekstra i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 1 październik 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – św. Faustynę Kowalską, w sobotę – NMP Różańcową.
 2. Dzisiaj nasz Odpust parafialny św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W czasie Mszy o godz. 1200 poświęcenie różańców dzieciom klasy III. Po sumie pierwsze nabożeństwo różańcowe.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiaj, za tydzień zapraszam Katarzynę Sąpór, Krystynę Sapór, Janinę Herman i Dorotę Ćwiek.
 4. W sobotę 7 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka KŻR do Wysokiego Koła. Zapraszam członków wszystkich KŻR. Dzisiaj ostateczny termin zgłoszeń. Wyjazd o godz. 800, powrót ok godz. 16
 5. W czwartek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 6. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 1630. Chorych odwiedzę od godz. 900.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 24 wrzesień 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Wincentego a Paulo, w czwartek – św. Wacława, w piątek - św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – św. Hieronima.
 2. W sobotę 30 września odbędzie się w Radomiu Apel Młodych. Zachęcam młodzież do udziału w tym wydarzeniu.
 3. W przyszłą niedzielę nasz Odpust parafialny św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zapraszam Druhów Strażaków, KŻR, dziewczynki do sypania kwiatów i wszystkich do czynnego włączenia się w nasze święto. Na sumie poświęcenie różańców dzieciom klasy III. Po sumie pierwsze nabożeństwo różańcowe.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Aldonę Kobylarz, Krystynę Nasiadko, Ewę morawską i Jolantę Kowalczyk.
 5. W sobotę 7 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka KŻR do Wysokiego Koła. Zapraszam członków wszystkich Kół Różańcowych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 17 wrzesień 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę, w środę – św. męczenników koreańskich, w czwartek – św. Mateusza, w sobotę – św. O. Pio.
 2. Dzisiaj po sumie spotkanie młodzieży szkół ponadpodstawowych i ich rodziców.
 3. O jutra można rezerwować intencje Mszy na rok 2024.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Agnieszkę Olczak, Izabelę Olczak, Teresę Kobylarz i Izabelę Kobylarz.
 5. W sobotę 7 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka KŻR do Wysokiego Koła. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 10 wrzesień 2023 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – św. Jana Chryzostoma, w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża świętego, w piątek – NMP Bolesną, w sobotę – św. Korneliusza i Cypriana.
 2. Dzisiaj po Mszy o godz. 1000 spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przed Pierwszą Komunią Świętą, po sumie spotkanie z młodzieżą klasy 8 i ich rodzicami przed Bierzmowaniem.
 3. Ponieważ była bardzo mała frekwencja na spotkaniu młodzieży szkół ponadpodstawowych i ich rodziców, kolejny termin spotkania w następną niedzielę po sumie. Zapraszam.
 4. Do soboty można rezerwować intencje mszy z racji jubileuszy, w następnym tygodniu będzie już można rezerwować także intencje za zmarłych.
 5. W soboty 16 i 23 września o godz. 9.00 w Głowaczowie odbeda sie katechezy dla narzeczonych.
 6. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam na spotkanie chlopców chcących włączyć się do grona ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.00 zostaną uczniom poświęcone tornistry i przybory szkolne. Ogłaszamy komkurs: kto rozpozna świętego, którego rzeźba jest przy ołtarzu i napisze kto to jest i krótką informację o nim, w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 zostanie wylosowana nagroda ze wszystkich prawidłowych odpowiedzi.
 8. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa..
 9. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 3 wrzesień 2023 r.

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 1200 będziemy przeżywali parafialne dziękczynienie za zbiory czyli Dożynki. Po południu festyn dożynkowy w Stromcu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Jutro o godz. 900 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszam Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na wspólną modlitwę. Proszę by rodzice zorientowali się, którym uczniom trzeba będzie kupić podręczniki. Podręczniki zmienią się jedynie w klasie 6.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca.
 4. W piątek przypada święto Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej. Msze o godz. 900 i 1800, na każdej Mszy poświecenie ziarna siewnego. O godz. 1730 różaniec z modlitwą dziękczynną za dar życia i o poszanowanie ludzkiego życia. Po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie młodzież szkół ponadpodstawowych i ich rodziców.
 5. Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci uczestniczyły w katechezie szkolnej powinni złożyć stosowną deklarację na początku etapu edukacyjnego.
 6. Zachęcam uczniów do skorzystania ze spowiedzi przed rozpoczęciem Roku Szkolnego. Okazja do spowiedzi jest zawsze przed Mszą świętą.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 1000 spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przed Pierwszą Komunią Świętą, po sumie spotkanie z młodzieżą klasy 8 i ich rodzicami przed Bierzmowaniem.
 8. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Teresę Herman, Bogdana Dawidowskiego, Katarzynę Piątkowską i Michalinę Sieradz.
 9. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 27 sierpień 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Augustyna, we wtorek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 2. W środę odbędzie się wakacyjny wyjazd scholii i ministrantów do Studzianny, Inowłodza, Spały i Konewki. Jest to forma podziękowania za ich posługę w parafii i zachęta do dalszego zaangażowania.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 900.
 4. Zachęcam uczniów do skorzystania ze spowiedzi przed rozpoczęciem Roku Szkolnego. Okazja do spowiedzi jest zawsze przed Mszą świętą.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam mieszkańców Sułkowa jako gospodarzy Dożynek.
 6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1200 będziemy przeżywali parafialne dziękczynienie za zbiory czyli Dożynki. Po południu festyn dożynkowy w Stromcu.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 20 sierpień 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Piusa X, we wtorek – NMP Królową, w czwartek – św. Bartłomieja, w sobotę NMP Częstochowską.
 2. Dziś III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 3. Dziękuję LSO, scholii i Pani organistce, Druhom Strażakom, KŻR, dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim, którzy się zaangażowali w liturgię odpustową. Państwu Jarosińskim dziękuję za słoneczniki do dekoracji kościoła.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Anitę Banach, Zofię Tarnowską i Paulinę Tarnowską.
 5. Za brama cmentarza został ustawiony regał na znicze, które mogą być ponownie wykorzystane przez inne osoby. Proszę tam zostawiać tylko ładne znicze, po wczesniejszym wyjęciu wypalonego wkładu. W trosce o środowisko naturalne i Wasze portfele zachęcam do wielokrotnego wykorzystywania zniczy i ograniczenia ich ilości.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 13 sierpień 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Maksymiliana, w czwartek – św. Jacka.
 2. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. W naszej parafii jest to dzień Odpustu. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. O godz. 1200 uroczysta suma z procesją eucharystyczną. Zapraszam Druhów Strażaków, KŻR, dziewczynki do sypania kwiatów, wszystkich parafian i gości. Zachęcam do zaangażowania się w liturgię odpustową.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Bogusławę Sułkowską, Joannę Sułkowską, Stanisława Rafalaka i Renatę Rafalak.
 4. Dzisiaj po Mszach zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w powodzi w Słowenii.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 6 sierpień 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Dominika,
  w środę – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, w czwartek – św. Wawrzyńca, piątek – św. Klarę.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Zofię Bartnik, Stanisławę Gawrońską, Tomasza Pawłowskiego, Dorotę Kowalską.
 3. Tworzymy Koło Różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci. Rodziców gotowych podjąć się zobowiązania codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca w intencji swoich dzieci zachęcam do włączenia się w to dzieło.
 4. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 30 lipiec 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, we wtorek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, w piątek – św. Jana Marię Vianneya.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Wiesławę Kawecką, Dominikę Kawecką i Ewę Lis.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca, chorych odwiedzę w piątek od godz. 900. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 4. Tworzymy Koło Różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci. Rodziców gotowych podjąć się zobowiązania codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca w intencji swoich dzieci zachęcam do włączenia się w to dzieło.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 23 lipiec 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, we wtorek – św. Jakuba i św. Krzysztofa, w środę – św. Joachima i Annę, w sobotę – św. Martę, Marię i Łazarza.
 2. Dzisiaj po Mszach na parkingu obok kościoła i przy przepompowni poświęcę pojazdy z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczane są na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Anetę Sierak, Zofię Piechnik i Lidię Frączyk.
 4. Tworzymy kolejne Koło Różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci. Rodziców gotowych podjąć się zobowiązania codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca w intencji swoich dzieci zapraszam do zakrystii lub kancelarii.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 16 lipiec 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w sobotę – św. Magdalenę.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach na parkingu obok kościoła i przy przepompowni poświęcę pojazdy z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczane dna zakup pojazdów dla misjonarzy.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Annę Padewską, Annę Rokicińską i Halinę Rokicińską.
 4. Tworzymy kolejne Koło Różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci. Rodziców gotowych podjąć się zobowiązania codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca w intencji swoich dzieci zapraszam do zakrystii lub kancelarii.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 9 lipiec 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Benedykta, w środę – św. Brunona, w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę – św. Bonawenturę.
 2. Powstało Koło Różańcowe modlitwy rodziców za dzieci, jesteśmy w trakcie zapisywania chętnych na drugie Koło Różańcowe rodziców modlących się za dzieci.
 3. Dziękuję Panom Arturowi Motyce, Wojciechowi Kozłowskiemu i Januszowi Kucharskiemu za odnowienie krzyża na cmentarzu.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Iwonę Lewuszewską, Justynę Żarłok i Mariannę Morgę.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 2 lipiec 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Tomasza Ap., w czwartek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, w sobotę – św. Jana z Dukli.
 2. Trwają wakacje, rodzicom kładę na sercu troskę o udział dzieci i młodzieży w niedzielnych Mszach świętych.
 3. W lipcu zachęcam do modlitwy Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca, chorych odwiedzę w piątek od godz. 900.
 5. Powstało Koło Różańcowe modlitwy rodziców za dzieci, wspierajmy modlitwą tę piękną inicjatywę. Ojców, którzy chcą zasilić grono LSO również zachęcam do zaangażowania w życie parafii.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 25 czerwiec 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Ireneusza, w czwartek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze o godz. 900 i 1800, taca z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy apostolskiej.
 2. Trwają wakacje, rodzicom kładę na sercu troskę o udział dzieci i młodzieży w niedzielnych Mszach świętych.
 3. W tym tygodniu przypada I Sobota Miesiąca, w przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 4. Tworzy się Koło Różańcowe modlitwy rodziców za dzieci, są jeszcze 4 wolne miejsca. Ojców, którzy chcą zasilić grono LSO również zachęcam do zaangażowania w życie parafii.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 18 czerwiec 2023 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Alojzego Gonzagę, w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 2. W piątek z racji zakończenia Roku Szkolnego o godz. 900 zostanie odprawiona Msza św. Do wspólnego dziękczynienia za kolejny rok szkolny zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, okazja do spowiedzi codziennie przed Msza św. Proszę rodziców o pomoc dzieciom w dotarciu do kościoła.
 3. Tworzy się Koło Różańcowe modlitwy rodziców za dzieci. Rodziców, którzy chcą się włączyć w to dzieło lub uzyskać bliższe informacje zapraszam do kontaktu z proboszczem. Ojców, którzy chcą zasilić grono Liturgicznej Służby Ołtarza również zachęcam do zaangażowania w życie parafii.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 11 czerwiec 2023 r.

 1. Dziękuję Druhom Strażakom, KŻR, LSO, scholi i Pani Organistce, mieszkańcom wiosek przygotowującym ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz ich rodzicom i wszystkim zaangażowanym w przeżycie Uroczystości Bożego Ciała i Oktawy Bożego Ciała.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Antoniego, w środę – bł. Michała Kozala, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę – Niepokalane serce NMP
 3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Annę Kowalską, Elżbietę Stasiak i Edytę Ofiarę.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 4 czerwiec 2023 r. Uroczystość Świętej Trójcy

 1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Trójcy – kończy się czas obowiązku spowiedzi i Komunii Wielkanocnej z 2 i 3 przykazania kościelnego.
 2. We wtorek po Mszy św. zapraszam na spotkanie dzieci klasy IV i ich rodziców.
 3. W środę po Mszy św. zapraszam na próbę dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji w Boże Ciało i w Oktawie.
 4. W czwartek 8 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała, w czasie Mszy o godz. 1000 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, po tej Mszy wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, proszę poszczególne wioski o przygotowanie ołtarzy. W Oktawie Bożego Ciała procesja po Mszy wieczornej, w niedzielę po sumie.
 5. W sobotę 10 czerwca od godz. 1000 w sanktuariach odbywają się Dni skupienia dla narzeczonych.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają małżeństwo.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 28 maj 2023 r. Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w czasie Mszy o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta dzieci klasy III.
 2. Jutro obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła.
 3. Jutro po Mszy wieczornej spotkanie dzieci klasy IV i ich rodziców przed uroczystością Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
 4. W środę obchodzimy święto Nawiedzenia NMP, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca, chorych odwiedzę w piątek od godz. 1400.
 6. W środę kończymy Nabożeństwa Majowe, w czerwcu po Mszach będziemy modlili się Litanią do Serca Pana Jezusa.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej, kończy się czas obowiązku spowiedzi i Komunii Wielkanocnej z 2 i 3 przykazania kościelnego.
 8. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Kazimierczuk Wandę, Kowalską Annę, Kowalską Elżbietę..
 9. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 21 maj 2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jednocześnie jest to III Niedziela Miesiąca – modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. W środę wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych, w piątek – św. Filipa Nereusza.
 3. We wtorek i czwartek po Mszy o godz. 1800 zapraszam dzieci klasy III na spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą.
 4. W piątek przypada Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, włączymy tę intencję w Nabożeństwo Majowe.
 5. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w czasie Mszy o godz. 1000 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta dzieci klasy III. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 900.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych..
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 14 maj 2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszach rodzina Antosia prowadzi zbiórkę pieniędzy na operację. Zachęcam do wsparcia tej zbiórki.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Modlitwę o urodzaje włączymy w Nabożeństwo majowe.
 3. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jednocześnie jest to III Niedziela Miesiąca – modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Joannę Szeptycką, Joannę Maj, Pawła Matysiaka.
 6. We wtorek i czwartek po Mszy o godz. 1800 zapraszam dzieci klasy III na spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 7 maj 2023 r.

 1. Jutro - 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława Bp i m, w naszej parafii jest to Dzień Eucharystyczny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 900, adorację zakończymy Nabożeństwem Majowym o godz. 1615. Zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek w godzinach, które są wywieszone w gablocie i na stronie parafii. O godz. 1700 ksiądz Biskup Marek Solarczyk udzieli  sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 2. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 1730,
  w niedzielę po sumie.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny narzeczonych zawierających w sobotę sakrament małżeństwa.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 30 kwietnia 2023 r.

 1. Od jutra zapraszam na Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele i święta po sumie.
 2. Wywieśmy flagi państwowe jako znak przywiązania do Ojczyzny i naszego patriotyzmu.
 3. W środę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. O godz. 1000 modlimy się w intencji Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Do chorych udam się w pierwszy piątek od godz. 900.
 5. W sobotę 6 maja o godz. 900 odbędzie się spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodzin. Bierzmowanie będzie 8 maja o godz. 1700.
 6. 8 maja jest w naszej parafii Dzień Eucharystyczny. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 900, adoracja będzie trwała do godz. 1600. Zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek w godzinach, które są wywieszone w gablocie i na stronie parafii.
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny kandydatów do bierzmowania..
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 23 kwietnia 2023 r.

 1. We wtorek wspominamy św. Marka Ewangelistę – jest to dzień imienin biskupa Marka Solarczyka, pamiętajmy o nim w modlitwie, w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
 2. Dziękuję osobom, które znalazły czas i włączyły się we wtorkową modlitwę o powołania do służby w Kościele.
 3. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 4. za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, dzień modlitwy za seminarium duchowne, tca jest przeznaczona na seminarium.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Bożenę Boguszewską, Urszulę Postek i Barbarę Bojarską.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 16 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po koronce spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 2. Dzisiaj III Niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Bożenę Płaszczyńską, Anitę Bogacz i Eryka Płaszczyńskiego.
 4. We wtorek nasza parafia włączy się w modlitwę diecezji o powołania do służby w Kościele. Rozpoczniemy o godzinie 800 Msza świętą, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej. Zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek w wyznaczonych godzinach.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela Wielkanocna – 9 kwietnia 2023 r.

 1. Dziękuję za udział w Liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Szczególne podziękowania kieruję do Liturgicznej Służby Ołtarza, Pani organistki, scholi i śpiewających Mękę Pańską, Druhów Strażaków, KŻR i wszystkich, którzy przyczynili się do owocniejszego przeżycia tych dni.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte o godz. 800, 1000 i 1200. Taca z tego dnia przeznaczona jest na KUL.
 3. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Górecką Martynę, Gawrońską Małgorzatę i Hudziec Bogumiłę.
 5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po koronce spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 6. Za tydzień III Niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii.

Formularz kontaktowy


Kontakt