Aktualności


2020-04-04 08:10

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Adwentu – 27 listopad 2022 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Roraty będą w dni powszednie o godz. 700, pomóżmy dzieciom podjąć adwentowy trud udziału w roratach.
 2. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe – 10 zł, duże – 20 zł. Można również pobrać poświęcony opłatek, niech on będzie wyrazem naszej więzi z parafią, zadbajmy by dotarł on do każdego domu. Ofiary składane z racji opłatka przeznaczymy na zakup elektronicznego wyświetlacza tekstu pieśni do kościoła.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – święto św. Andrzeja Ap., w sobotę – św. Franciszka Ksawerego.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I Piątek i I sobota Miesiąca. Chorych odwiedzę w pierwszy piątek od godz. 1400.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Joannę Bojarską, Danutę Mizińską i Joannę Lusztyk.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny oraz adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopad 2022 r.

 1. Dzisiaj III niedziela Miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – ofiarowanie NMP, we wtorek – św. Cecylię, w czwartek – św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, zostaną poświęcone opłatki, będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Renatę Kowalczyk, Annę Leśkiewicz, Stanisławę Bojarską i Małgorzatę Bojarską.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny oraz adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 13 listopad 2022 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Seminaryjna, modlimy się o nowe powołania kapłańskie
  i zakonne, taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Radomiu.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Elżbietę Węgierską, w piątek – bł. Karolinę Kózkównę.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Bożenę Zarębę, Joannę Zarębę i Zofię Błaszczyk.
 4. Za tydzień III niedziela Miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 5. W sobotę 19 i 26 listopada o godz. 9.00 w Głowaczowie odbeda się katechezy dla narzeczonych.
 6. W niedzilę 20 listopada w kościele w Białobrzegach koncertem muzyki żydowskiej o godz. 16.00 i Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczną się obchody 80 rocznicy likwidacji Getta w Białobrzegach.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 6 listopad 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek – św. Leona Wielkiego, w piątek – św. Marcina, w sobotę – św. Jozafata.
 2. W piątek przypada rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1100. Zapraszam wszystkich do modlitwy oraz miejscowe Poczty Sztandarowe do udziału w uroczystości. Ksiądz biskup udzielił na piątek dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zachęcając w tym dniu do modlitwy o pokój i innych dzieł miłosierdzia.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Urszulę Musińską, Danutę Jagiełło, Katarzynę Gołaszewską i Annę Jarosińską.
 4. Za tydzień Niedziela Seminaryjna, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Radomiu.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 30 październik 2022 r.

 1. We wtorek 1 listopada będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. o godz. 800, 1000 i 1200, po sumie wyruszy procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej.
 2. W środę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msze o godz. 800 i 1700. Różaniec za zmarłych o godz. 16.30.
 3. Zachęcam by w tych dniach wybierając się na cmentarz samochód zostawić na parkingu przy kościele, będzie to z pożytkiem dla bezpieczeństwa, naszego zdrowia i naszych portfeli bo mandaty są drogie.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Emilię Będzińską, Marię Będzińską, Kazimierę Walczyk i Ewelinę Walczyk.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 1400. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 23 październik 2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny, taca jest przeznaczona na Misje.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Kingę Sulkowską, Sylwię Będzińską. Martę Kęska.
 4. Można już zgłaszać imiona i nazwiska zmarłych do modlitwy wypominek.
 5. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych starajmy się odchodzić od plastikowych dekoracji na rzecz chryzantemów, wrzosów czy innych żywych roślin. To sprawa ekologii ale także wspieranie polskich gospodarstw ogrodniczych. Starajmy się rozmawiać z rodziną by ograniczać ilość zniczy i plastikowych dekoracji.
 6. Opłaty z tytułu grobu są udziałem w kosztach funkcjonowania cmentarza. Proszę rodziny, które z tym zalegają o włączenie się w koszty utrzymania cmentarza.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 16 październik 2022 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Miesiąca – modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego zbiórka ofiar na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek – święto – św. Łukasza Ewangelisty, w czwartek – św. Jana Kantego, w sobotę – św. Jana Pawła II.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Zofię Bień, Ewelinę Lech-Bień, Elżbietę Sułkowską i Joannę Kiragę.
 5. Dzisiaj godz.. 1500 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 6. Można już zgłaszać imiona i nazwiska zmarłych do modlitwy wypominek.
 7. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych starajmy się odchodzić od plastikowych dekoracji na rzecz chryzantemów, wrzosów czy innych żywych roślin. To sprawa ekologii ale także wspieranie polskich gospodarstw ogrodniczych. Starajmy się rozmawiać z rodziną by ograniczać ilość zniczy i plastikowych dekoracji.
 8. Opłaty z tytułu grobu są udziałem w kosztach funkcjonowania cmentarza. Proszę rodziny, które z tym zalegają o włączenie się w koszty utrzymania cmentarza. Proszę rodziny, których działki sąsiadują z cmentarzem o podcięcie gałęzi przechodzących na stronę cmentarza.
 9. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny, taca przeznaczona na misje.
 10. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 9 październik 2022 r.

 1. Dzisiaj dla celów statystycznych odbywa się liczenie wiernych w kościołach.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek - bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę – św. Teresę od Jezusa.
 3. Dziękuję Druhom Strażakom za wczorajszą pracę przy impregnacji elewacji kościoła. Dzięki ich zaangażowaniu zaoszczędziliśmy sporo funduszy, które możemy w inny sposób wykorzystać.
 4. Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie o godz. 1730, w niedzielę po sumie. Pomóżmy dzieciom w uczestnictwie w nabożeństwach.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Dorotę Urbaniak, Danutę Jarosińską i Agatę Jarosińską.
 6. Dzisiaj po różańcu spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 7. Od jutra można zgłaszać imiona i nazwiska zmarłych do modlitwy wypominek.
 8. Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych starajmy się odchodzić od plastikowych dekoracji na rzecz chryzantemów, wrzosów czy innych żywych roślin. To sprawa ekologii ale także wspieranie polskich gospodarstw ogrodniczych. Starajmy się rozmawiać z rodziną by ograniczać ilość zniczy i plastikowych dekoracji.
 9. Opłaty z tytułu grobu są udziałem w kosztach funkcjonowania cmentarza – wywóz śmieci, koszenie trawy, wycinka drzew, inwestycje w infrastrukturę. Proszę rodziny, które z tym zalegają o włączenie się w koszty utrzymania cmentarza. Proszę rodziny, których działki sąsiadują z cmentarzem o podcięcie gałęzi przechodzących na stronę cmentarza.
 10. Za tydzien III niedziela miesiąca, modlimy sie za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 11. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 2 październik 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Franciszka, w środę – św. Faustynę Kowalską, w piątek – NMP Różańcową.
 2. Dziękuję KŻR, druhom strażakom, LSO, Paniom, które przygotowały posiłki i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i przeżycie odpustu parafialnego św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 3. Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie o godz. 1730, w niedzielę po sumie. Pomóżmy dzieciom w uczestnictwie w nabożeństwach. Dzieci po różańcu dostają każdego dnia naklejki, które wklejają do książeczek, w ten sposób poznają tajemnice różańca i postać bł. Pauliny Jaricot.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Andrzeja Dąbrowskiego, Elżbietę Noga, Karolinę Maros i Judutę Siennicką.
 5. W przyszłą niedzielę dla celów statystycznych odbędzie się liczenie wiernych w kościołach.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie odbędzie sie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

 

Niedziela – 25 wrzesień 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a’Paulo, w środę – św. Wacława, w czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – św. Hieronima.
 2. W sobotę przypada nasz odpust parafialny św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msze św. o godz. 1000, 1200 – suma, 1730 – nabożeństwo różańcowe i 1800. Na sumę do udziału w procesji eucharystycznej zapraszam KŻR, druhów strażaków, LSO i wszystkich naszych parafian i Gości.
 3. Nabożeństwa różańcowe będą w dni powszednie o godz. 1730, w niedzielę po sumie. Pomóżmy dzieciom w uczestnictwie w nabożeństwach.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Jadwigę Gwardjak, Stanisławę Korczak, Agnieszkę Zabielską i Zuzannę Marszałek.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

 

 

Niedziela – 18 wrzesień 2022 r.

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. męczenników koreańskich, w środę – święto św. Mateusza Ap., w piątek – św. O. Pio.
 3. Dzisiaj po sumie spotkanie uczniów i rodziców szkół średnich. Zapraszam.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  Mariannę kozłowską, Teresę Mizińską i Lucynę Mizińską.
 5. Od wtorku można rezerwować intencje mszalne na rok 2023.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 11 wrzesień 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Chryzostoma, w środę – święto Podwyższenia Krzyża świętego, w czwartek – NMP Bolesną, w piątek – św. Kornelisza.
 2. Dziękuję rodzicom i dzieciom za udział w spotkaniach, niestety na spotkanie uczniów i rodziców szkół średnich przyszła tylko jedna osoba, dajemy sobie jeszcze jedną szansę, zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po sumie.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  Szatan Martę, Chmielewską Ewelinę i Mizielińską Elżbietę.
 4. Za tydzień III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 5. W soboty 17 i 24 września w Głowaczowie odbędą się katechezy dla narzeczonych.
 6. W tym tygodniu można rezerwować intencje mszalne na 2023 rok z racji jubileuszy małżeństwa i urodzin.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 4 wrzesień 2022 r.

 1. W czwartek przypada święto Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. w tym dniu o godz. 800 i 1800. Na każdej Mszy poświęcenie ziarna siewnego.
 2. W tym tygodniu po Mszy o godz. 1800 zapraszam na spotkania uczniów i rodziców naszej parafii. We wtorek – oddziały przedszkolne, w środę – klasy I – III, w czwartek – klasy IV – VIII, w piątek – szkoły średnie.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  Jadwigę Wieczorek, Ilonę Wieczorek, Marię Antończyk i Elżbietę Dębowską.
 4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200 dziękujemy za tegoroczne zbiory. Gospodarzami dożynek są mieszkańcy Kosnów, po Mszy wieniec zostanie przewieziony do Stromca na Festyn Dożynkowy. W przyszłym roku gospodarzami dożynek będą mieszkańcy Sułkowa.
 5. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 6. W sobotę 10 września o godz. 1000 w Rozniszewie odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych, 17 i 24 września w Głowaczowie odbędą się katechezy dla narzeczonych.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 28 sierpień 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę - św. Grzegorza Wielkiego.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I piątek i I Sobota miesiąca. Chorych odwiedzę po godz. 900. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą.
 3. W czwartek 1 września o godz. 900 zostanie odprawiona Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszam uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  rodzinę narzeczonych i mieszkańców wsi Kosny.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 będziemy dziękowali za tegoroczne zbiory. Gospodarzami dożynek będą mieszkańcy Kosnów, po Mszy wieniec zostanie przewieziony do Stromca na Festyn Dożynkowy.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 21 sierpień 2022 r.

 1. Dziękuję Druhom Strażakom, KŻR, dziewczynkom sypiącym kwiaty, scholi i Pani Organistce, LSO, Paniom, które przygotowały posiłki i wszystkim parafianom i gościom za zaangażowanie w naszodpust.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – NMP Królową,
  w środę – św. Bartłomieja Ap., w piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze w tym dniu o godz. 900 i 1800, w sobotę - św. Monikę.
 3. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Od poniedziałku do środy na parkingu przy plebanii trwa zbiórka elektrośmieci.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  z Kolonii Sielce: Bożenę Urbaniak, Natalię Wasilewską, Małgorzatę Zakrzewską i Paulinę Zakrzewską.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 14 sierpień 2022 r.

 1. Dzisiaj taca jest przeznaczona na KUL
 2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej. W naszej parafii jest to dzień Odpustu. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej. O godz. 1200 uroczysta suma z procesją eucharystyczną. Zapraszam Druhów Strażaków, KŻR, dziewczynki do sypania kwiatów, wszystkich parafian i gości. Zachęcam do zaangażowania się w liturgię odpustową.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę –św. Jacka, w sobotę – św. Bernarda.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  z Kolonii Sielce: Renatę Stawczyk, Urszulę Nogalską. Teresę Nogalską.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Za tydzień III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 7 sierpień 2022 r.

 1. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Dominika, we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę – św. Wawrzyńca, w czwartek – św. Klarę.
 3. W przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na KUL
 4. W następny poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – nasz odpust parafialny, zachęcam by z tej okazji skorzystać z sakramentu pokuty. Możliwość ku temu będzie w przyszłą niedzielę i w odpust.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  z Kolonii Sielce: Katarzynę Kucharską, Kazimierę Stawczyk i Agnieszkę Goc.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 31 lipiec 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego., w czwartek – św. Jana Vianneya, w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 900 i 1800.
 2. We wtorek 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli, który pod zwykłymi warunkami możemy uzyskać dla siebie lub dla zmarłego.
 3. W tym tygodniu przypada I Czartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Wizyta u chorych w piątek od godz. 9
 4. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  rodzinę narzeczonych, którzy w sobotę zawierają małżeństwo..
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 24 lipiec 2022 r.

 1. Dzisiaj, w wigilię wspomnienia św. Krzysztofa – patrona podróżujących, po Mszach odbędzie się poświęcenie pojazdów. Będzie to okazja do wsparcia ofiarami Fundacji MIVA POLSKA na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jakuba Ap., we wtorek – św. Joachima i Annę, w piątek – św. Martę, Marię i Łazarza.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  z Kolonii Sielce: Urszulę Jurek, Dariusza Frączyka, Irenę Kucharską, Marię Kucharską.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

 

Niedziela – 17 lipiec 2022 r.

 1. Dzisiaj jest III niedziela miesiąca modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii, ofiary z tacy przeznaczamy na cele remontowe.
 2. W przyszłą niedzielę, w wigilię wspomnienia św. Krzysztofa – patrona podróżujących, po Mszach odbędzie się poświęcenie pojazdów. Będzie to okazja do wsparcia ofiarami Fundacji MIVA POLSKA i zakup pojazdów dla misjonarzy. Proszę parkować pojazdy na parkingu obok kościoła i przy przepompowni.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – św. Marię Magdalenę, w sobotę – św. Brygidę.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  z Kolonii Sielce: Barbarę Kowalczyk, Iwonę Woźniak, Klaudię Król.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 10 lipiec 2022 r.

 1. Zakończyło się nawiedzanie naszych rodzin przez obraz Matki Bożej Świętorodzinnej. Dziękuję mieszkańcom ul. Polnej za ofiarę 420 zł z tej okazji. Dziękuję wszystkim rodzinom, które zaprosiły św. Rodzinę w tym wizerunku do swoich domów i przeżywały modlitewne czuwanie w swoich domach.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Benedykta, we wtorek – św. Brunona, w środę – św. Andrzeja Świerada, w piątek – św. Bonawenturę, w sobotę NMP z góry Karmel.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  Teresę Żabińską, Helenę Kucharską, Agnieszkę Woźniak i Ilonę Woźniak.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 3 lipiec 2022 r.

 1. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – bł. Marie Teresę Ledóchowską, w piątek – św. Jana z Dukli
 3. W tym tygodniu wypada I Czwartek Miesiąca, modlimy się o powołania i za powołanych.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  Ilonę Sajewską, Ewelinę Bazyl, Anetę Bulkowską i Janinę Bulkowską.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 26 czerwiec 2022 r.

 1. W środę przypada uroczystość św. Piotra i Pawła Ap., Msze o godz. 900
  i 1800. Taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw Świętopietrze.
 2. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota Miesiąca, chorych będę odwiedzał od godz. 900.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  Jerzego Figowicza, Krzysztofa Strzelczyka, Renatę Walos, Janinę Kucharską.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 5. Dbajmy również w czasie wakacji o udział naszych rodzin w niedzielnej Mszy świętej.
 6. Wójt Gminy Stromiec zaprasza na dziesiątą Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6 – 8 lipca 2022 r. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie gminy. Zapisy będą przyjmowane do 4 lipca.
 7. 30 czerwca mija czas składania deklaracji o źródłach ogrzewania domów.
 8. 2 i 16 lipca od godz. 900 w kościele w Rozniszewie odbędą się spotkania dla narzeczonych. Zachęcam do udziału pary, które planują małżeństwo.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 19 czerwiec 2022 r.

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii.
 2. W Oktawie Bożego Ciała procesja w dni powszednie po Mszy o godz. 1800, w niedziele po sumie. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała tradycyjnie poświęcenie wianków.
 3. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 4. W piątek o godz. 900 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież oraz rodziców.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny
  i Gość Niedzielny Extra
  , zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Mieszkańcy Matyldzina złożyli ofiarę 200 zł z racji nawiedzenia ich domów przez kopie obrazu Świętej Rodziny.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 12 czerwiec 2022 r. Uroczystość Trójcy Świętej

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Po Mszach możliwość wsparcia leczenia chorego chłopca Antosia Siczka z gminy Jedlińsk.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego, we wtorek – bł. Michała Kozala, w czwartek Uroczystość Bożego Ciała, Msze
  o godz. 800, 1000 i po procesji. Na Mszy o godz. 1000 dzieci klasy IV przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy o godz. 1000 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę wyznaczone miejscowości o przygotowanie ołtarzy. Zapraszam KŻR, druhów Strażaków, scholę, LSO, dziewczynki do sypania kwiatów oraz wszystkich parafian do aktywnego włączenia się w przygotowania i procesję. Próba sypania kwiatów w poniedziałek po Mszy wieczornej. W piątek wspominamy św. brata Alberta Chmielowskiego.
 3. W Oktawie Bożego Ciała procesja po Mszy o godz. 1800, w niedziele po sumie.
 4. W sobotę rocznica powrotu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na szlak peregrynacji. Msza z tej okazji w radomskiej katedrze o godz. 1000.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.
 6. Za tydzień III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny
  i Gość Niedzielny Extra
  , zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 5 czerwiec 2022 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze o godz. 900 i 1700.
 2. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy wieczornej spotkanie dzieci klasy IV przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej – odpust w Grabowie nad Pilicą.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  Agnieszkę Miklińską, Irenę Kucharską, Annę Urbańską i Cezarego Czachora.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 29 maj 2022 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. We wtorek kończymy Nabożeństwa Majowe, w czerwcu po Mszach będziemy modlili się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa..
 2. We wtorek obchodzimy święto Nawiedzenia NMP, w środę wspominamy św. Justyna, w piątek św. Karola Lwangę i jego towarzyszy.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca, chorych odwiedzę w piątek po godz. 900, adresy chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 4. W sobotę 4 czerwca od godz. 1000 rozpocznie się Dzień Młodych w Seminarium Duchownym w Radomiu. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 2100.
 5. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  rodziny narzeczonych zawierających w sobotę sakrament małżeństwa.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 22 maj 2022 r.

 1. Dzisiaj odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. W białym tygodniu dzieci przychodzą na Msze o godz. 1700 (w piątek o 1600).
 2. Dzisiaj w Lyonie zostanie ogłoszona błogosławioną Paulina Jaricot założycielka Żywego Różańca i Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Transmisja w TV TRWAM i Radio Maryja o godz. 1500.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje tzw. Dni Krzyżowe, łączymy je z nabożeństwem majowym.
 4. We wtorek wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych, w czwartek św. Filipa Neri.
 5. W czwartek przypada Dzień Matki, pamiętajmy o mamach w naszej modlitwie.
 6. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  Martę Zarębę, Grażynę Dorochowicz, Martynę Zarębę i Halinę Zarębę..
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 15 maj 2022 r.

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii.
 2. W poniedziałek wspominamy św. Andrzeja Bobolę.
 3. We wtorek i czwartek po nabożeństwie majowym spotkanie z dziećmi przed I Komunią Świętą.
 4. W sobotę o godz. 900 spowiedź dzieci przed I Komunią świętą i ich rodzin.
 5. w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 odbędzie sie Uroczystość Pierwszej Komunii świętej.
 6. Trwamy w przygotowaniu do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. Rozważajmy w tym czasie tekst ślubów jasnogórskich.
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  rodziców dzieci komunijnych.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Dobre Nowiny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 8 maj 2022 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii przypada Dzień Eucharystyczny czyli nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po Mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji do następnej Mszy. Zachęcam byśmy znaleźli chwilę czasu i w ciszy Chrystusowi obecnemu
  w Najświętszym Sakramencie przedstawiali swoje podziękowania i prośby.
 2. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, jest to dzień modlitw za powołanych
  i o nowe powołania do służby Bożej. Taca z dzisiejszego dnia jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Radomiu.
 3. Nabożeństwa majowe, w niedziele i święta po sumie, w dni powszednie po Mszy o godz. 1700. Niech miesiąc maj będzie okazją do modlitwy Litanią Loretańską w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach oraz do troski o przydrożne kapliczki.
 4. Z racji Niedzieli Wielkanocnej w poniedziałek liturgicznie obchodzimy uroczystość św. Stanisława, w sobotę wspominamy św. Macieja.
 5. We wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej, w środę po Mszy wieczornej spotkanie z dziećmi klasy IV i ich rodzicami przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej.
 6. W piątek 13 maja w czasie nabożeństw majowych rozpocznie się nowenna przed beatyfikacją Pauliny Jaricot założycielki KŻR.
 7. Trwamy w dziele przygotowującym nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. Rozważajmy w tym czasie tekst ślubów jasnogórskich.
 8. Za tydzień III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii.
 9. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam
  z Lipskich Bud Waldemara Górzyńskiego, Leszka Kucharskiego, Bożenę Kondeję i Annę Kalbarczyk.
 10. Na stoliku z prasą katolicka jest Gość Niedzielny i Dobre Nowiny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 1 maj 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną i Narodowe Czytanie Pisma Świętego, zachęcam byśmy dzisiaj w naszych domach sięgnęli po Biblię
  i ją czytali. Niech to będzie naszą stałą praktyką.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe, w niedziele i święta po sumie, w dni powszednie po Mszy o godz. 1700. Niech miesiąc maj będzie okazją do modlitwy Litanią Loretańską w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach oraz do troski o przydrożne kapliczki.
 3. W poniedziałek wspominamy św. Atanazego, w czwartek św. Floriana,
  w piątek św. Jakuba i Filipa.
 4. Jutro obchodzimy święto flagi państwowej, zadbajmy by przy naszych domach pojawiły się biało-czerwone flagi.
 5. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze o godz. 800, 1000 i 1200, o godz. 1000 modlimy się w intencji druhów strażaków i ich rodzin, w czasie Mszy św. o godz. 1200 Bp Piotr Turzyński udzieli bierzmowania naszej młodzieży.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przypada Dzień Eucharystyczny czyli nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po Mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji do następnej Mszy.
 7. Dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Halinę Wieczorek, Jana Jańca
  i Bożenę Kucharską.
 8. Na stoliku z prasą katolicka jest Gość Niedzielny i Dobre Nowiny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela Miłosierdzia – 24 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia, taca przeznaczona jest na Caritas, o godz. 1500 zapraszam na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 2. Jutro ks. Biskup Marek Solarczyk obchodzi swoje imieniny, pamiętajmy w modlitwie o czcigodnym solenizancie.
 3. W piątek wspominamy św. Katarzynę Sieneńską.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci przygotowujących sie do Pierwszej Komunii Świetej i ich rodziców.
 6. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 7. W soboty 30 kwietnia i 7 maja w Głowaczowie o godz. 9.00 odbędą się katechezy dla narzeczonych. Zachęcam do wzięcia udziału pary, które planują zawarcie małżeństwa.
 8. Na stoliku z prasą katolicka jest Gość Niedzielny i Dobre Nowiny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: Zadąbrowie – 90 zł
 3. Dziękuję za udział w Liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Szczególne podziękowania kieruję do Liturgicznej Służby Ołtarza, Pani organistki, scholi i śpiewających Mękę Pańską, Druhów Strażaków, KŻR i wszystkich, którzy przyczynili się do owocniejszego przeżycia tych dni.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte o godz. 800, 1000 i 1200. Taca z tego dnia przeznaczona jest na KUL.
 5. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Janinę Pająk, Grażynę Figowicz, Teresę Wardę i Annę Szymanowicz.
 7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia.
 8. Na stoliku z prasą katolicka jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dziękuję Paniom ze Stowarzyszenia „Wszystkie Razem” za organizację kiermaszu palm i ozdób wielkanocnych oraz wszystkim, którzy im pomagali. Stowarzyszenie przekazało na prace remontowe przy naszym kościele 6140 zł. Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu.
 2. Do chorych ze spowiedzią i Komunią świętą udam się we wtorek od godz. 900. Adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 3. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, W Wielki Piątek Liturgie rozpoczniemy Drogą Krzyżową o godz. 1700. Po liturgii schola z Panią organistką poprowadzą adorację przy Grobie Pańskim, zapraszam do włączenia się w to modlitewne czuwanie. W Wielki Piątek ofiary składane na tace w czasie adoracji krzyża przeznaczamy na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1900, na liturgię proszę przynieść świece chrzcielne, które zapalimy na czas odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, kościół będzie otwarty do godz. 2100.
 4. W Wielką Sobotę o godz. 900 i 930 poświęcenie pokarmów w kościele.
  O godz. 1000 tradycyjna trasa objazdowa z poświęceniem pokarmów.
 5. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja rozpocznie się o godz. 600, zapraszam Druhów Strażaków, KŻR i proszę wszystkich o zaangażowanie w procesję. Kolejne Msze w Wielkanoc o godz. 1000 i 1200.
 6. W Wielkanoc wypada III Niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam: Stanisławę Padewską, Leokadię Ćwiek i Annę Ćwiek.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 3 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiaj przed kościołem Stowarzyszenie „Wszystkie Razem” prowadzi kiermasz palm i ozdób wielkanocnych. Dochód Stowarzyszenie przeznacza na prace remontowe przy naszym kościele. Zachęcam do wzięcia udziału w kiermaszu, zakupów i docenienia pracy Pań ze Stowarzyszenia.
 2. Zachęcam by spowiedzi nie odkładać na ostatnią chwilę, okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą, w sobotę spowiedź w Głowaczowie.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca, modlimy się o powołania i za powołanych.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Palmową, poświecenie palm na każdej Mszy świętej.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam: Agnieszkę Oszajcę, Agnieszkę Rotuską i Marię Wodzińską.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 27 marca 2022 r.

 1. W środę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej, zwracam się z prośbą do rodziców o pomoc w dobrym wykorzystaniu tego czasu przez uczniów, szczególnie tych najmłodszych.
 2. W piątek Mszą świętą o godz. 1700 rozpoczniemy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, spowiedź odbędzie się w sobotę. Zaplanujmy swoje obowiązki, by móc skorzystać z rekolekcji i spowiedzi rekolekcyjnej. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Do chorych udam się o godz. 1400.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam: Zofię Górkę, Małgorzatę Górkę i Teresę Oszajcę.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 20 marca 2022 r.

 1. Dzisiaj jest III niedziela miesiąca, pamietajmy w modlitwie o ofiarodawcach i dobrodziejach parafii, ofiary z tacy przeznaczamy na cele remontowe.
 2. W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia, zachęcam do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Msze św. o godz. 900 i 1700 , z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.00 na prośbę papieża Franciszka we wszystkich kościołach odmówimy AktPoświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele po sumie na Gorzkie Żale. Zadbajmy o udział dzieci i młodzieży w tych nabożeństwach.
 4. Zbliża się czas Rekolekcji Wielkopostnych. Szczegółowy program na stronie parafii i w gablocie. Zadbajmy o dobre wykorzystanie tego czasu
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam: Sławomirę Jędrych, Danutę Wolak, Franciszka Romanowskiego, Andrzeja Smolińskiego, Mariannę Bębeńce i Edytę Piwowarczyk.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 13 marca 2022 r.

 1. Dzisiaj po Mszach zbiórka ofiar do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
 2. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele po sumie na Gorzkie Żale. Zadbajmy o udział dzieci i młodzieży w tych nabożeństwach.
 3. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
 4. W sobotę 19 marca o godz. 1200 będzie sprawowana Msza św. w intencji personelu i pacjentów nowego Ośrodka Zdrowia w Dobieszynie, a następnie uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku Ośrodka Zdrowia.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam: Genowefę Banasiak, Iwonę Witkowską, Katarzynę Nowak i Magdalenę Szczepaniak.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Dobre Nowiny. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 6 marca 2022 r.

 1. Na pomoc Ukrainie zebraliśmy w niedziele i Środę Popielcową 2155 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto Caritas.
 2. Jeszcze dzisiaj w budynku dzwonnicy można składać potrzebne rzeczy dla mieszkańców Ukrainy.
 3. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele po sumie na Gorzkie Żale. Zadbajmy o udział dzieci i młodzieży w tych nabożeństwach.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam: Małgorzatę Dawidowską, Wiesława Dawidowskiego, Wioletę Marczak i Rozalię Mizielińską.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Dobre Nowiny. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela –27 luty 2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Dzisiaj po Mszach i w Środę Popielcową na prośbę KEP odbywają się zbiórki ofiar do puszek na pomoc Ukrainie. Środa Popielcowa niech będzie dniem postu i modlitwy o pokój na Ukrainie.
 3. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 900 i 1700. W tym dniu obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i trzy posiłki z czego jeden do syta.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Do chorych udam się w I piątek od godz. 900.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek – uroczystość św. Kazimierza Królewicza – patrona naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele po sumie na Gorzkie Żale.
 7. W najbliższy piątek o godz. 1000 zapraszam na Mszę św. w intencji Grona Pedagogicznego, pracowników obsługi, uczniów i rodziców PSP im. Ks. Kazimierza Kniedziałowskiego w Dobieszynie z racji Dnia Patrona.
 8. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam: Elżbietę Glegołę, Sylwię Purchałę, Renatę Zarębę, Marzenę Michalską.
 9. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Dobre Nowiny. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela –20 luty 2022 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Miesiąca – modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii. Ofiary z tacy przeznaczamy na cele remontowe.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – święto Katedry św. Piotra, w środę – św. Polikarpa.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam: Gabrielę Lusztyk, Andżelikę Lusztyk, Marię Rypin i Darię Rypin.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury.
 6. Dziękuje Pani organistce i scholi za wykonanie dekoracji na Wielki Post.
 7. Pani organistka rozpoczyna przygotowania śpiewów pasyjnych na Wielki Tydzień.  Osoby dorosłe chętne do śpiewania proszone są o kontakt z Panią organistką.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela –13 luty 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Cyryla
  i Metodego
  .
 2. W czwartek o godz. 1900 na plebanii spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzicami
  w celu wyboru strojów.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam: Ewę Sumińską, Marzenę Strzelczyk i Urszulę Wolak.
 5. Za tydzień III Niedziela Miesiąca – modlimy się za ofiarodawców
  i dobrodziejów parafii. Ofiary z tacy przeznaczamy na cele remontowe.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 6 luty 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Scholastykę.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej zostaną poświęcone i rozdane modlitewniki.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Sławomirę Kozłowską, Wioletę Kucharska i Dominikę Rudecką..
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury.
 5. W soboty 19 i 26 lutego 2022 roku o godz. 9.00 w Głowaczowie odbędą siekatechezy dka narzeczonych. Zachęcam do udziału osoby planujące zawarcie małżeństwa.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 30 stycznia 2022 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Bosko,
  w środę – Święto Ofiarowania Pańskiego, w sobotę – św. Agatę.
 2. W Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej Msze święte o godz. 900 i 1700, na każdej Mszy poświęcenie gromnic. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, modlitwą i ofiarami wspieramy zakony klauzurowe. Taca na ten cel.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Wizytę u chorych rozpocznę w piątek od godz. 900. Adresy można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Ewę Kurek, Danutę Szatan i Żanetę Rogalską.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 23 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1000 wystąpi schola prezentując repertuar kolędowy.
 2. Dzisiaj po Mszach zbiórka ofiar do puszek na diecezjalne środki społecznego przekazu.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka Salezego, we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, w środę – św. Tymoteusza i Tytusa, w piątek – św. Tomasza z Akwinu.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Alicję Targos, Annę Targos, Kazimierza Bolka i Annę Szatan.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury.
 6. W czwartek przypada rocznica ingresu ks. Bpa Marka Solarczyka do Radomskiej Katedry. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 7. W przyszłą niedzielę uczniowie naszej szkoły po Mszy o godz. 1000 wystawią jasełka.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 16 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego, w środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek – św. Agnieszkę.
 3. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o babciach i dziadkach.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Monikę Adamczyk, Barbarę Chmielewską i Agatę Chmielewską..
 5. Dzisiaj na wszystkich Mszach z koncertem kolęd występuje zespół ORATORIUM. Zapraszam do wspólnego kolędowania.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury.
 7. Trwa Wizyta Duszpasterska, program jest umieszczony w gablocie i na stronie parafii. Rodziny, które nie mogły przezywać spotkania z duszpasterzem w wyznaczony m terminie mogą indywidualnie ustalić termin kolędy.
 8. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na diecezjalne środki społecznego przekazu.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 9 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Elżbietę Szatan, Joannę Krynicką i Emilię Motyka.
 3. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach z koncertem kolęd wystąpi zespół ORATORIUM. Zapraszam do wspólnego kolędowania.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 5. Trwa Wizyta Duszpasterska, program jest umieszczony w gablocie i na stronie parafii.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 2 stycznia 2022 r.

 1. W czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła. Taca z tego dnia jest przeznaczona na misje.
 2. W tym tygodniu wypada I Czwartek i I Piątek miesiąca, z racji trwającej kolędy nie będzie wizyt u chorych. Okazja do spowiedzi przed Mszą,
 3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła, za tydzień zapraszam z ul. Głównej: Kamilę Adamską, Zbigniewa Szatana, Barbarę Duranc i Ewelinę Maślak.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest świąteczny nr Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł i Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Trwa Wizyta Duszpasterska, program jest umieszczony w gablocie i na stronie parafii.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 26 grudnia 2021 r.

 1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na KUL.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Ewangelistę, we wtorek – świętych młodzianków, w piątek - św. Sylwestra, w sobotę - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi czyli Nowy Rok.
 3. W piątek o godz. 1700 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku,
  W Nowy Rok Msze będą o godz. 1000, 1200 i 1600.
 4. Na piątek 31 grudnia ksiądz Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i prosi korzystających
  z dyspensy o modlitwę w intencjach Ojca Świętego i dzieła miłosierdzia

Formularz kontaktowy


Kontakt