Aktualności


2020-04-04 08:10

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Niedziela – 2 maj 2021 r.

 1. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 2. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. O godz. 800, 1000 i 1200.
 3. W środę przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę Uroczystość św. Stanisława b. i m., nabożeństwo 40-godzinne w naszej parafii. Msze św. o godz. 900, 1700 i 1800. Od rannej Mszy do wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Proszę osoby, które mogą zaplanować pół godziny adoracji o wpisanie się na kartkę, by przez cały dzień był ktoś na adoracji.
 4. Spotkania kandydatów do bierzmowania w poniedziałek po sumie i w piątek po Mszy wieczornej. Spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodzin sobotę w czasie Mszy o godz. 900.
 5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii i ich rodziców w czwartek o godz. 1830. Komunia św. odbędzie się 23 maja o godz. 1330.
 6. W przyszłą niedzielę 9 maja w ramach wizytacji kanonicznej odwiedzi naszą parafię Ksiądz Biskup Marek Solarczyk. W czasie Mszy Św. o godz. 1000 wygłosi homilię, po Mszy udamy się na cmentarz z modlitwą za zmarłych, następnie będzie przewodniczył Mszy o godz. 1200 i o godz. 1330 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania.
 8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca, Do chorych udam się od godz. 900, spowiedź w kościele od godz. 1630.
 9. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele i uroczystości po sumie. Zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki.
 10. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela – 25 kwiecień 2021 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej, taca jest przeznaczona na WSD w Radomiu.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Piątkowską Katarzynę, Olczak Agnieszkę, Kobylarz Teresę.
 3. W czwartek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej –Patronki Europy.
 4. W piątek po Mszy wieczorowej spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzicami.
 5. W sobotę1 maja przypada Pierwsza sobota miesiąca i pierwszy dzień nabożeństw majowych. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po sumie. Zadbajmy o przydrożne krzyże i kapliczki.
 6. 2 maja obchodzimy święto flagi państwowej, niech na naszych domach zawisną flagi jako wyraz patriotyzmu i szacunku dla barw narodowych.
 7. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

 

Niedziela – 18 kwiecień 2021 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcam, by był to czas naszego osobistego spotkania ze Słowem Bożym.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Zofię Tarnowską, Teresę Herman, Bogdana Dawidowskiego i Michalinę Sieradz.
 3. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha – Głównego Patrona Polski. Po Mszy wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 4. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej, taca jest przeznaczona na WSD w Radomiu.
 6. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi biskup Marek Solarczyk. Pamiętajmy o Solenizancie w naszej modlitwie.
 7. Na stoliku z prasą katolicka jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela  – 11 kwiecień 2021 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia. Zachęcam, byśmy o godz. 1500 rodzinnie spotkali się na modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 2. Jeszcze raz dziękuję mieszkańcom tych miejscowości, które złożyły ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję za udział w Liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Szczególne podziękowania kieruję do Liturgicznej Służby Ołtarza, Pani organistki, scholi i śpiewających Mękę Pańską, Druhów Strażaków, KŻR i wszystkich, którzy przyczynili się do owocniejszego przeżycia tych dni.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Stanisława Rafalaka, Renatę Rafalak, Anitę Banach i Paulinę Tarnowską.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy „Niedzielę Biblijną” oraz Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego lekturą będzie Ewangelia według św. Marka. Będzie to jednocześnie inauguracja XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego
 5. Na stoliku z prasą katolicka jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Niedziela Wielkanocna – 4 kwiecień 2021 r.

 1. Dziękuje za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: Kolonia Sielce – 430 zł, Zadąbrowie – 110 zł. Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za udział w Liturgii Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Szczególne podziękowania kieruję do Liturgicznej Służby Ołtarza, Pani organistki, scholi i śpiewających Mękę Pańską, Druhów Strażaków, KŻR i wszystkich, którzy przyczynili się do owocniejszego przeżycia tych dni.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte o godz. 800, 1000 i 1200. Taca z tego dnia przeznaczona jest na KUL.
 4. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Gawrońską Stanisławę, Pawłowskiego Tomasza, Sułkowską Bogusławę i Sułkowską Joannę.
 6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia.
 7. Na stoliku z prasą katolicka jest Gość Niedzielny, zachęcam do lektury czasopism katolickich.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i na tacę.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28 marca 2021 r. Niedziela Palmowa

 1. Dziękuję Paniom ze Stowarzyszenia Wszystkie Razem za przygotowanie
  i przeprowadzenie kiermaszu wielkanocnego. Dziękuję Pani Renacie Szymańskiej za wykonanie kwiatów do palm, Paniom Żanecie Padewskiej, Jolancie Duranc i Joannie Lusztyk za przekazane na kiermasz rękodzieła. Stowarzyszenie przekazało 5350 zł na cele remontowe naszej świątyni. Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w kiermaszu.
 2. Dziękuje za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: Dobieszyn – 530 zł, Kosny – 265 zł, Lipskie Budy i Matyldzin – 210 zł, Sielce 180 zł, Dobieszynek – 120 zł, Olszowa Dąbrowa – Nijaków – 190 zł. Bóg zapłać.
 3. Przed nami Wielkie Tydzień. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi tych, którzy tego jeszcze nie uczynili.
  W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.
   Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 1700. Ofiary składane na tace przeznaczamy na utrzymanie Grobu Pańskiego
  w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  W Wielką Sobotę o godz. 900 i 930  poświęcenie pokarmów w kościele.
  O godz. 1000 tradycyjna trasa objazdowa z poświęceniem pokarmów. Proszę
  o potwierdzenie miejsc poświęcenia. Pokarmy proszę przynieść wcześniej, nie gromadzimy się w czasie poświęcenia. Dojadę własnym samochodem.
  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1900, na liturgię proszę przynieść świece chrzcielne, które zapalimy na czas odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W Wielki Piątek i Wielka Sobotę zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, kościół będzie otwarty do godz. 2100.
  W Niedziele Wielkanocną Rezurekcja rozpocznie się o godz. 600, zapraszam Druhów Strażaków, KŻR i proszę wszystkich o zaangażowanie w procesję. Kolejne Msze w Wielkanoc o godz. 800, 1000 i 1200.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Kawecką Wiesławę, Kawecką Dominikę, Lis Ewę i Lis Janinę .
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, a także numer specjalny w cenie 9 zł poświęcony św. Józefowi..
 6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21 marca 2021 r.

 1. W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Jest to
  w kościele Dzień Świętości Życia. Osoby chcące podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego zapraszam do zakrystii po formularz. Msze w tym dniu o godz. 900 i 1830.
 2. W dniu 25 marca będziemy przeżywali 29. rocznicę utworzenia naszej diecezji radomskiej. Niech Matka Boża oręduje za nami i wspiera dzieło modlitwy w intencji powołań do szczególnej służby Bogu, jakie chcemy podjąć w naszej diecezji od Uroczystości Zwiastowania Pańskiego do Niedzieli Dobrego Pasterza.
 3. W V Niedzielę Wielkiego Postu, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali, Kościół prosi o modlitwę ekspiacyjną za grzechy przeciwko nienaruszalności ludzkiego życia.
 4. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021 r., rozpocznie się Jerycho Rodzin w diecezji radomskiej. W każdej parafii naszej diecezji będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin, o ich świętość, nierozerwalność. W ramach Jerycha Rodzin do naszych parafii dotrze obraz Matki Bożej Świętorodzinnej i relikwie świętej Joanny Beretty Molli lub świętych Zelii i Ludwika Martin.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Zofię Piechnik, Lidię Frączyk, Zofię Bartnik .
 6. Dzisiaj po Mszach Stowarzyszenie Wszystkie Razem przeprowadzi  kiermasz palm i dekoracji wielkanocnych. Zachęcam do wzięcia udziału w kiermaszu. Dochód Stowarzyszenie przeznacza na renowacje naszej świątyni.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, a także numer specjalny w cenie 9 zł poświęcony św. Józefowi..
 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.
 9. w piatek od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych z sakramentem pokuty i Eucharystii. adresy chorych mozna zgłaszac w zakrystii i kancelarii. zadbajmy by chorzy w naszych domach przeżyli święta pojednani z Bogiem i umocnieni Eucharystią.
 10. Dziękuję księdzu Krzysztofowi za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie rekolekcji w naszej parafii.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 marca 2021 r.

 1. W piątek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Nie ma w tym dniu obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Rozpoczyna się Rok Rodziny, a jednocześnie Tydzień modlitw o ochronę życia, który zakończy się w Dzień Świętości Życia czyli Uroczystość Zwiastowania NMP.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Rokicińską Annę, Rokicińską Halinę i Sierak Anetę .
 3. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Zachęcam do dobrego wykorzystania tego czasu jako przygotowania do Wielkanocy i skorzystania z sakramentu pokuty. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie i na stronie parafii.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach Stowarzyszenie Wszystkie Razem przeprowadzi  kiermasz palm i dekoracji wielkanocnych. Zachęcam do wzięcia udziału w kiermaszu. Dochód Stowarzyszenie przeznacza na renowacje naszej świątyni.
 5. Przed ołtarzem Matki Bożej można składać środki czystości dla misji.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny, a także numer specjalny w cenie 9 zł poświęcony św. Józefowi..
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 7 marca 2021 r.

 1. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w niedziele po sumie na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. W tym tygodniu zostały wykonane schody do zakrystii, wymienione okna i drzwi w dzwonnicy i nowa elewacja dzwonnicy.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Lewuszewską Iwonę, Lewuszewską Justynę, Padewską Annę, Padewską Zofię .
 4. Dzisiaj po Mszach prowadzony jest kiermasz na operację dla chorej Igi. Zachęcam do wzięcia udziału w ramach wielkopostnej jałmużny.
 5. Przed ołtarzem Matki Bożej można składać środki czystości dla misji.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28 luty 2021 r.

 1. W czwartek 4 marca przypada Uroczystość św. Kazimierza, patrona naszej diecezji.
 2. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W pierwszy Piątek odwiedzam chorych z sakramentem pokuty i Komunią Świętą. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 3. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w niedziele po sumie na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Annę Kowalską, Elżbietę Stasiak i Edytę Ofiara.
 5. Przed ołtarzem Matki Bożej można składać środki czystości dla misji.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21 luty 2021 r.

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w niedziele po sumie na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Andrzeja Matysiaka, Wandę Kazimierczuk, Elżbietę Kowalską i Annę Kowalską.
 4. Dziękuję Pani organistce i scholi za przygotowanie dekoracji na Wielki Post.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 luty 2021 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także modlitwy o trzeźwość.
 2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy. Msze z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o godz. 900 i 1700.
 3. Od Środy Popielcowej do niedzieli będziemy przeżywać Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
 4. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w niedziele po sumie nabożeństwo Gorzkich Żali.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Scholastykę,
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Kowalska Dorotę, Joannę Szeptycką i Joannę Maj.
 7. W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 7 luty 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Scholastykę,
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Bożenę Boguszewską, Urszulę Postek i Barbarę Bojarską.
 3. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 5. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 31 stycznia 2021 r.

 1. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej, Msze św. o godz. 900 i 1700, na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Na Mszy o godz. 1700 poświęcenie modlitewników dzieciom klasy III,
 2. W piątek wspominamy – św. Agatę, w sobotę – św. Pawła Mikę i towarzyszy,
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Hudziec Bogumiłę, Płaszczyńską Bożenę, Bogacz Anitę i Eryka Płaszczyńskiego.
 4. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Chorych będę odwiedzał w Pierwszy Piątek od godz. 900. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Zadbajmy o życie sakramentalne chorych w naszych domach.
 5. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w zdemontowanie dekoracji świątecznych.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 24 stycznia 2021 r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc Chorwacji poszkodowanej w trzęsieniu ziemi.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła, we wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa, w czwartek – św. Tomasza z Akwinu,
 3. W piątek na godz. 1800 zapraszam młodzież i dorosłych do zdemontowania dekoracji świątecznej.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Tadeusza Jędrycha, Wiesławę Gawrońską, Martynę Górecką i Małgorzatę Gawrońską.
 5. 27 stycznia odbędzie się w Katedrze Radomskiej ingres ks. Biskupa Marka Solarczyka, polecajmy Bogu w modlitwie naszego nowego pasterza.
 6. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, zachęcam do osobistej lektury Pisma świętego.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
  Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 17 stycznia 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, w czwartek – św. Agnieszkę,
 2. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka, pamiętajmy o nich w modlitwie i okażmy im naszą wdzięczność.
 3. Od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Agnieszkę Górkę, Anetę Mizińską i Wiesławę Rosłon.
 5. 19 stycznia swoje imieniny obchodzi biskup senior Henryk Tomasik, polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.
 6. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Niedziela 24 stycznia br. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.
 7. Decyzją Ojca Świętego Franciszka, trzecia niedziela zwykła czyli następna niedziela będzie obchodzona w Kościele jako Niedziela Biblijna.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.

Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 10 stycznia 2021 r.

 1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Natalię Kwaśniewską, Elżbietę gołąbek, Nogalska Krystynę i Renatę Szczepańską.
 2. Trwa wizyta duszpasterska. Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta duszpasterska odbywa się tylko w tych domach, do których mieszkańcy zaproszą księdza (wychodząc przed dom lub informując sąsiadów, że oczekują na księdza). Chcemy uniknąć przypadkowego wejścia do domu z kwarantanną lub domu, w którym aktualnie są chorzy.
 3. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.

Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 stycznia 2021 r.

 1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli, Msze o godz. 800 ,1000 i 1200, na każdej Mszy św. Poświęcenie kredy i kadzidła. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Misje.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za powołanych.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Beatę Nogalską, Janinę Dabińską, Joannę Fill, Anetę Romanowską.
 4. Trwa wizyta duszpasterska. Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta duszpasterska odbywa się tylko w tych domach, do których mieszkańcy zaproszą księdza (wychodząc przed dom lub informując sąsiadów, że oczekują na księdza). Chcemy uniknąć przypadkowego wejścia do domu z kwarantanną lub domu, w którym aktualnie są chorzy.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

     6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 27 grudnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto świętych Młodzianków męczenników, w czwartek – św. Sylwestra, o godz. 1700 Msza św. Dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze o godz. 1000, 1200 i 1600, w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca, nie będzie wizyt
  u chorych.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na święta, na następną niedzielę zapraszam Iwonę Frączkiewicz, Izabelę Frączkiewicz, Wandę Sułkowską
  i Stanisława Podsiadłego.
 4. Od poniedziałku rozpocznie się wizyta duszpasterska. Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta duszpasterska będzie się odbywała tylko w tych domach, do których mieszkańcy zaproszą ksiedza (wychodząc przed dom lub informując sąsiadów, że oczekują na księdza). Chcemy uniknąć przypadkowego wejścia do domu z kwarantanną lub domu, w którym aktualnie są chorzy.
  Ksiądz będzie miał ze sobą kropidło, należy przygotować pasyjkę, zapaloną świecę i wodę święconą. Dzieci i młodzież przygotowują na kolędę zeszyt do religii i zeszyt z naklejkami z niedzielnych Mszy świętych.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

     6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia parafialne – 20 grudzień 2020 r.

 1. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Okazja do spowiedzi codziennie przed roratami oraz we wtorek i środę od godz. 1800do 18
 2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej z czytaniem Pisma św., modlitwą rodzinną i dzieleniem się poświęconym opłatkiem. Poświęcony opłatek można pobrać w zakrystii i kancelarii.
 3. Pasterka będzie odprawiana o godz. 2400, kolejne Msze w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 800, 1000 i 1200.
 4. W Święto św. Szczepana Msze będą o godz. 800, 1000 i 1200. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL. Na Mszach poświęcenie owsa.
 5. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 6. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 28 grudnia, program będzie podany za tydzień. Będę odwiedzał tylko te domy, do których wyraźnie będę zaproszony, by uniknąć ewentualnego wejścia do domu z kwarantanną lub gdzie są chorzy. Rodziny, które nie będą mogły w wyznaczonym terminie przeżyć spotkania kolędowego, będą mogły indywidualnie ustalić termin kolędy.
 7. W związku z wprowadzeniem przez ministerstwo klimatu osobnej kategorii śmieci cmentarne, firmy obsługujące zmieniają warunki cenowe wywozu śmieci z cmentarzy, oferta, która otrzymałem jest o 100% wyższa od dotychczasowej. Musimy się liczyć ze wzrostem opłat z tytułu dzierżawy grobu i starać się ograniczać ilość zniczy oraz rezygnować z plastikowych wiązanek. Ograniczajmy ilość wieńców w czasie pogrzebu i ich wielkość.
 8. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejsza niedzielę, na święta proszę o przygotowanie kościoła: Justynę Wojdak, Bolesława Cichockiego, Janinę Mendza, Danutę Zakrzewską. Najlepiej to uczynić w czwartek.
 9. Jest do nabycia kolejny nr Gościa Niedzielnego i Mały Gość Niedzielny.
 10. Zostały przygotowane magnesy ze zdjęciem naszego odnowionego kościoła jako cegiełka na remont. Można je nabyć w zakrystii, kancelarii, a dzisiaj także przed kościołem.
 11. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 grudnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana od Krzyża.

 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Jolantę Glegoła, Helenę Sokalską, Marię Ślarzyńską i Milenę Ośkę.

 3. Poświęcony opłatek można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Zadbajmy, by opłatek dostarczyć osobom starszym, samotnym. Można również kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i kalendarze katolickie na 2021 rok..

 4. W dni powszednie Adwentu o godz. 700 są odprawiane Roraty. Zapraszam.

 5. Stolica Apostolska udziela specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego ku czci Świętego Józefa (8 grudnia 2020 - 8 grudnia 2021). Szczegóły na stronie parafialnej.

 6. Dziękuję ks. Krzysztofowi Dukielskiemu za przeprowadzenie rekolekcji, księżom z dekanatu za posługę w konfesjonale.

 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.

 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 6 grudnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ambrożego, we wtorekuroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 9.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św.

 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Barbarę Nogalską, Katarzynę Sikorską, Halinę Sikorską.

 3. Poświęcony opłatek można pobrać w zakrystii lub kancelarii, ofiary składane przy okazji pobierania opłatka przeznaczamy na spłatę zobowiązań remontowych. Zadbajmy, by opłatek dostarczyć osobom starszym, samotnym. Można jeszcze kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 4. W niedziele Adwentu przed pierwszą Mszą modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

 5. W dni powszednie Adwentu o godz. 700 będą odprawiane Roraty.

 6. W sobotę i niedzielę odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe z okazją do spowiedzi. Będą księża z dekanatu, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Dukielski.

 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.

 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 29 listopada 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Ap., w środę –św. Franciszka Ksawerego.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Mariusza Czupryniaka, Justynę Krawczyk, Mariannę Grzegorzewską i Danutę Pająk.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu, na Mszach św. jest święcony opłatek, ofiary składane przy okazji pobierania opłatka przeznaczamy na spłatę zobowiązań remontowych. Zadbajmy, by opłatek dostarczyć osobom starszym, samotnym. Można będzie zakupić kalendarze CARITAS i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. W niedziele Adwentu przed pierwszą Mszą modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia
 5. W dni powszednie o godz. 700 będą odprawiane Roraty. Zapraszam do uczestniczenia w nich, niech to będzie czas przygotowania naszych serc na przyjście Pana. Dzieci na roratach otrzymują przygotowane materiały. Pomóżmy im przeżyć owocnie Adwent.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Do chorych udam się w pierwszy piątek od godz. 900. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Zatroszczmy się o życie sakramentalne chorych.
 7. Dziękuję osobom, które zaangażowały się we wczorajsze sprzątanie cmentarza.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczynamy ostatni tydzień okresu zwykłego, po sumie spotkanie z dziećmi przed Pierwszą Komunią i ich rodzicami.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac i tow.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Wiesławę Cichocką, Katarzynę Dwórnik i Władysławę Bogucką
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu, na Mszach św. zostanie poświęcony opłatek, ofiary składane przy okazji pobierania opłatka przeznaczamy na spłatę zobowiązań remontowych. Zadbajmy, by opłatek dostarczyć osobom starszym, samotnym. Można będzie zakupić kalendarze CARITAS i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. W niedziele Adwentu przed pierwszą Mszą modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na remont naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii, po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Elżbietę Węgierską, w środę – bł. Karolinę Kózkównę, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę – ofiarowanie NMP.
 3. Za tydzień Niedziela Chrystusa Króla, rozpoczniemy ostatni tydzień okresy zwykłego
  w liturgii, po sumie spotkanie z dziećmi przed Pierwszą Komunią i ich rodzicami.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Janinę Bartnik, Renatę Adamiec i Mariolę Matysiak.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 8 listopada 2020 r.

 1. W środę przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 1100 Msza św. za Ojczyznę. Zapraszam wszystkich, którym leży na sercu dobro Ojczyzny.
 2. Za tydzień III Niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 3. Za tydzień po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną zapraszam Jadwigę Gwardjak, Karolinę Jaworską i Izabele Jaworską.
 5. W tym roku decyzją Stolicy Apostolskiej odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Szczegóły na stronie parafii.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte jak w każdą niedzielę, po sumie procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.
 2. W poniedziałek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 900 i 1700.
 3. W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Litania do Chrystusa Kapłana i Ofiary, w piętek litania do NSPJ. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną zapraszam Marzenę Gołąbek, Justynę Kwaśniewską i Stanisławę Kowalczyk.
 6. Proszę rodziny, które jeszcze nie zgłosiły opiekunów grobów, by to uczyniły jak najszybciej.
 7. W tym roku decyzją Stolicy Apostolskiej odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Szczegóły na stronie parafii.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 25 października 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – święto św. Szymona i Judy Tadeusza .
 2. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte jak w każdą niedzielę, po sumie procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.
 3. W poniedziałek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 900 i 1700.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną zapraszam Marię Boczkowską, Krystynę Jasik, Annę Romanowską, Renatę Kamińską.
 5. W kancelarii można już zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 6. Porządkując cmentarz dostosowujmy się do informacji dotyczących segregacji śmieci. Ograniczmy ilość zniczy, jeśli to możliwe zrezygnujmy z plastikowych wiązanek. Przypominam rodzinom, które jeszcze nie zgłosiły opiekunów grobów, by to uczyniły jak najszybciej. Blokuje nam to zakończenie inwentaryzacji.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 18 października 2020 r.

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Kantego,
  w czwartek – św. Jana Pawła II.
 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy o godz. 1700, w niedziele po sumie. Zatroszczmy się by różaniec był modlitwą całych naszych rodzin.
 4. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny, W czwartek dzień modlitwy KŻR za Misje. Przy ołtarzu Matki Bożej możemy składać środki czystości i artykuły szkolne dla misji.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Urszulę Biernacką, Michalinę Biernacką, Krzysztofa Kowalczyka, Iwonę Boczkowską.
 6. W kancelarii można już zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 7. Porządkując cmentarz dostosowujmy się do informacji dotyczących segregacji śmieci. Ograniczmy ilość zniczy, jeśli to możliwe zrezygnujmy z plastikowych wiązanek. Przypominam rodzinom, które jeszcze nie zgłosiły opiekunów grobów, by to uczyniły jak najszybciej. Blokuje nam to zakończenie inwentaryzacji.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 11 października 2020 r.

 1. Dzisiaj po Mszach, z racji Dnia Papieskiego, zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – św. Teresę od Jezusa, w piątek – św. Jadwigę Śląską, w sobotę - św. Ignacego Antiocheńskiego.
 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po sumie. Zatroszczmy się by różaniec był modlitwą całych naszych rodzin.
 4. W środę z racji Dnia Edukacji Narodowej na nabożeństwie różańcowym będziemy modlili się za pracowników oświaty.
 5. W czwartek 15 października będziemy przeżywać Dzień Dziecka Utraconego. Jest on poświęcony pamięci wszystkich zmarłych dzieci. Zwraca uwagę na rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię, jaką jest śmierć dziecka.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Rzeszotek Monikę, Rzeszotek Danutę, Kozłowska Beatę.
 7. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 8. Za tydzień III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 9. W kancelarii można już zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 10. Porządkując cmentarz dostosowujmy się do informacji dotyczących segregacji śmieci. Przypominam rodzinom, które jeszcze nie zgłosiły opiekunów grobów, by to uczyniły jak najszybciej. Blokuje nam to zakończenie inwentaryzacji.
 11. Jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, to w dniach 20-21-22 listopada 2020 roku w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” w Jedlni Kościelnej odbędą się Rekolekcje dla Zelatorów ŻR. Koszt pobytu z wyżywieniem – 160 zł /dojazd na koszt własny/. Początek rekolekcji w piątek, 20 listopada, o godz.15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie w niedzielę, 22 listopada, o godz. 13.00 – obiadem.
 12. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 13. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 4 października 2020 r.

 1. Dzisiaj po Mszach zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, w środę – NMP Różańcową.
 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po sumie. Zatroszczmy się by różaniec był modlitwą całych naszych rodzin.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Głównej za porządki przed odpustem i ofiarę na kwiaty, na następną niedzielę zapraszam Frączyk Krystynę, Kamińską Halinę i Piechnik Grażynę.
 5. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Za tydzień Dzień Papieski i zbiórka ofiar do puszek na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 8. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 27 września 2020 r.

 1. Dzisiaj po Mszach wolontariusze Fundacji Koalicja dla Młodych będą zbierać datki do puszek na stypendia dla dzieci.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, we wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela Rafała, w środę – św. Hieronima, W czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek – św. Aniołów Stróżów.
 3. W czwartek przypada nasz odpust parafialny św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tytuł kościoła. Msze św. o godz. 1000, 1200 i1800. Po sumie procesja eucharystyczna. Zapraszam do udziału KŻR, Panów Strażaków, scholę, LSO i wszystkich naszych parafian. Pomóżmy dotrzeć osobom samotnym i starszym. Popołudniowa Msza o godz. 1800, by więcej osób mogło uczestniczyć po powrocie ze szkoły lub pracy.
 4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po sumie. Zatroszczmy się by różaniec był modlitwą całych naszych rodzin.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na środę na godz. 1830 zapraszam mieszkańców ul. Głównej do porządkowania placu kościelnego, mycia dolnych okien i sprzątania kościoła.
 6. W sobotę 3 października odbędzie się pielgrzymka KŻR do sanktuarium w Wysokim Kole. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 7. W niedziele 4 października po Mszach zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 10. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 20 września 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Mateusza Ap.,
  w środę – św. Ojca Pio.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Lusztyk Martynę, Jurek Ewelinę, Padewską Krystynę.
 3. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 4. Dzieci po Mszach św. otrzymują naklejki, które wkleją do książeczek. Jeśli ktoś nie otrzymał książeczki w szkole, może ją odebrać w zakrystii.
 5. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 6. Można już rezerwować intencje mszalne na 2021 rok.
 7. 3 października odbędzie się pielgrzymka KŻR do sanktuarium w Wysokim Kole. Mogą w niej brać udział także inne osoby. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 10. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 września 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża świętego, we wtorek – NMP Bolesną, w środę – św. Korneliusza i Cypriana, w piątek św. Stanisława Kostkę.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.
 3. Dzisiaj po Mszy św. 1000 spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przed Pierwszą Komunią Świętą.
 4. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. Zapraszam uczniów klasy VIII i I klasy szkoły średniej.
 5. Dzieci po Mszach św. otrzymują naklejki, które wkleją do książeczek. Jeśli ktoś nie otrzymał książeczki w szkole, może ją odebrać w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 8. Od jutra można rezerwować intencje mszalne na 2021 rok.
 9. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 10. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 6 września 2020 r.

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 1200 Dziękczynienie za zbiory czyli Dożynki. Gospodarzami Dożynek są mieszkańcy Kolonii Sielce. W przyszłym roku gospodarzami dożynek będą mieszkańcy Sielc.
 2. Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na Caritas diecezji Radomskiej.
 3. We wtorek przypada święto Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 900 i 1700. Na każdej Mszy poświęcenie ziarna siewnego.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Danutę Mizińską, Joannę Lusztyk, Annę Bolek i Teresę Bolek.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. 1000 spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przed Pierwszą Komunią Świętą.
 6. Dzieci po Mszach św. otrzymują naklejki, które wkleją do książeczek. Książeczki będą rozdane na katechezie.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 8. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 30 sierpnia 2020 r.

 1. Dzisiaj w czasie Mszy o godz. 1000 dzieci klasy III przystępują do I Komunii Św.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego,
 3. W poniedziałek o godz. 1700 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
 4. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1200 Dziękczynienie za zbiory czyli Dożynki. Gospodarzami Dożynek będą mieszkańcy Kolonii Sielce.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone są na Caritas diecezji Radomskiej.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam gospodarzy Dożynek.
 7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą świętą. Zachęcam do tej praktyki dzieci, które w poprzedni roku i obecnym przystąpiły do Pierwszej Komunii, a także kandydatów do bierzmowania.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 10. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23 sierpnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto św. Bartłomieja Ap., w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze o godz. 900 i 1700, odpust w Parafii Boże, w czwartek – św. Monikę, w piątek – św. Augustyna, w sobotę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 2. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1000 dzieci klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Zbliża się początek roku szkolnego. Zachęcam dzieci i młodzież do przystąpienia do spowiedzi. Możliwość spowiedzi będzie w sobotę o godz. 9.00.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziców dzieci komunijnych.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 6. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tac

Formularz kontaktowy


Kontakt