Aktualności


2020-04-04 08:10

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28 luty 2021 r.

 1. W czwartek 4 marca przypada Uroczystość św. Kazimierza, patrona naszej diecezji.
 2. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W pierwszy Piątek odwiedzam chorych z sakramentem pokuty i Komunią Świętą. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.
 3. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w niedziele po sumie na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Annę Kowalską, Elżbietę Stasiak i Edytę Ofiara.
 5. Przed ołtarzem Matki Bożej można składać środki czystości dla misji.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21 luty 2021 r.

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w niedziele po sumie na nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Andrzeja Matysiaka, Wandę Kazimierczuk, Elżbietę Kowalską i Annę Kowalską.
 4. Dziękuję Pani organistce i scholi za przygotowanie dekoracji na Wielki Post.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 luty 2021 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także modlitwy o trzeźwość.
 2. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy. Msze z posypaniem głów popiołem w naszym kościele o godz. 900 i 1700.
 3. Od Środy Popielcowej do niedzieli będziemy przeżywać Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
 4. W piątki Wielkiego Postu o godz. 1730 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, w niedziele po sumie nabożeństwo Gorzkich Żali.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Scholastykę,
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Kowalska Dorotę, Joannę Szeptycką i Joannę Maj.
 7. W przyszłą niedzielę przypada III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 7 luty 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Scholastykę,
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam z Sułkowa: Bożenę Boguszewską, Urszulę Postek i Barbarę Bojarską.
 3. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 5. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 31 stycznia 2021 r.

 1. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej, Msze św. o godz. 900 i 1700, na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Na Mszy o godz. 1700 poświęcenie modlitewników dzieciom klasy III,
 2. W piątek wspominamy – św. Agatę, w sobotę – św. Pawła Mikę i towarzyszy,
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Hudziec Bogumiłę, Płaszczyńską Bożenę, Bogacz Anitę i Eryka Płaszczyńskiego.
 4. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Chorych będę odwiedzał w Pierwszy Piątek od godz. 900. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii i kancelarii. Zadbajmy o życie sakramentalne chorych w naszych domach.
 5. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w zdemontowanie dekoracji świątecznych.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 24 stycznia 2021 r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc Chorwacji poszkodowanej w trzęsieniu ziemi.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła, we wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa, w czwartek – św. Tomasza z Akwinu,
 3. W piątek na godz. 1800 zapraszam młodzież i dorosłych do zdemontowania dekoracji świątecznej.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Tadeusza Jędrycha, Wiesławę Gawrońską, Martynę Górecką i Małgorzatę Gawrońską.
 5. 27 stycznia odbędzie się w Katedrze Radomskiej ingres ks. Biskupa Marka Solarczyka, polecajmy Bogu w modlitwie naszego nowego pasterza.
 6. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną, zachęcam do osobistej lektury Pisma świętego.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
  Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 17 stycznia 2021 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, w czwartek – św. Agnieszkę,
 2. W tym tygodniu przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka, pamiętajmy o nich w modlitwie i okażmy im naszą wdzięczność.
 3. Od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Agnieszkę Górkę, Anetę Mizińską i Wiesławę Rosłon.
 5. 19 stycznia swoje imieniny obchodzi biskup senior Henryk Tomasik, polecajmy go Bogu w naszych modlitwach.
 6. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Niedziela 24 stycznia br. będzie „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.
 7. Decyzją Ojca Świętego Franciszka, trzecia niedziela zwykła czyli następna niedziela będzie obchodzona w Kościele jako Niedziela Biblijna.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.

Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 10 stycznia 2021 r.

 1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Natalię Kwaśniewską, Elżbietę gołąbek, Nogalska Krystynę i Renatę Szczepańską.
 2. Trwa wizyta duszpasterska. Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta duszpasterska odbywa się tylko w tych domach, do których mieszkańcy zaproszą księdza (wychodząc przed dom lub informując sąsiadów, że oczekują na księdza). Chcemy uniknąć przypadkowego wejścia do domu z kwarantanną lub domu, w którym aktualnie są chorzy.
 3. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.

Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 stycznia 2021 r.

 1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli, Msze o godz. 800 ,1000 i 1200, na każdej Mszy św. Poświęcenie kredy i kadzidła. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Misje.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za powołanych.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Beatę Nogalską, Janinę Dabińską, Joannę Fill, Anetę Romanowską.
 4. Trwa wizyta duszpasterska. Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta duszpasterska odbywa się tylko w tych domach, do których mieszkańcy zaproszą księdza (wychodząc przed dom lub informując sąsiadów, że oczekują na księdza). Chcemy uniknąć przypadkowego wejścia do domu z kwarantanną lub domu, w którym aktualnie są chorzy.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

     6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 27 grudnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto świętych Młodzianków męczenników, w czwartek – św. Sylwestra, o godz. 1700 Msza św. Dziękczynna na zakończenie roku kalendarzowego. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze o godz. 1000, 1200 i 1600, w tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca, nie będzie wizyt
  u chorych.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na święta, na następną niedzielę zapraszam Iwonę Frączkiewicz, Izabelę Frączkiewicz, Wandę Sułkowską
  i Stanisława Podsiadłego.
 4. Od poniedziałku rozpocznie się wizyta duszpasterska. Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta duszpasterska będzie się odbywała tylko w tych domach, do których mieszkańcy zaproszą ksiedza (wychodząc przed dom lub informując sąsiadów, że oczekują na księdza). Chcemy uniknąć przypadkowego wejścia do domu z kwarantanną lub domu, w którym aktualnie są chorzy.
  Ksiądz będzie miał ze sobą kropidło, należy przygotować pasyjkę, zapaloną świecę i wodę święconą. Dzieci i młodzież przygotowują na kolędę zeszyt do religii i zeszyt z naklejkami z niedzielnych Mszy świętych.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

     6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia parafialne – 20 grudzień 2020 r.

 1. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi tych, którzy jeszcze tego nie uczynili. Okazja do spowiedzi codziennie przed roratami oraz we wtorek i środę od godz. 1800do 18
 2. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o religijny charakter wieczerzy wigilijnej z czytaniem Pisma św., modlitwą rodzinną i dzieleniem się poświęconym opłatkiem. Poświęcony opłatek można pobrać w zakrystii i kancelarii.
 3. Pasterka będzie odprawiana o godz. 2400, kolejne Msze w Uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 800, 1000 i 1200.
 4. W Święto św. Szczepana Msze będą o godz. 800, 1000 i 1200. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL. Na Mszach poświęcenie owsa.
 5. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 6. Wizyta duszpasterska rozpocznie się 28 grudnia, program będzie podany za tydzień. Będę odwiedzał tylko te domy, do których wyraźnie będę zaproszony, by uniknąć ewentualnego wejścia do domu z kwarantanną lub gdzie są chorzy. Rodziny, które nie będą mogły w wyznaczonym terminie przeżyć spotkania kolędowego, będą mogły indywidualnie ustalić termin kolędy.
 7. W związku z wprowadzeniem przez ministerstwo klimatu osobnej kategorii śmieci cmentarne, firmy obsługujące zmieniają warunki cenowe wywozu śmieci z cmentarzy, oferta, która otrzymałem jest o 100% wyższa od dotychczasowej. Musimy się liczyć ze wzrostem opłat z tytułu dzierżawy grobu i starać się ograniczać ilość zniczy oraz rezygnować z plastikowych wiązanek. Ograniczajmy ilość wieńców w czasie pogrzebu i ich wielkość.
 8. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejsza niedzielę, na święta proszę o przygotowanie kościoła: Justynę Wojdak, Bolesława Cichockiego, Janinę Mendza, Danutę Zakrzewską. Najlepiej to uczynić w czwartek.
 9. Jest do nabycia kolejny nr Gościa Niedzielnego i Mały Gość Niedzielny.
 10. Zostały przygotowane magnesy ze zdjęciem naszego odnowionego kościoła jako cegiełka na remont. Można je nabyć w zakrystii, kancelarii, a dzisiaj także przed kościołem.
 11. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 grudnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana od Krzyża.

 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Jolantę Glegoła, Helenę Sokalską, Marię Ślarzyńską i Milenę Ośkę.

 3. Poświęcony opłatek można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Zadbajmy, by opłatek dostarczyć osobom starszym, samotnym. Można również kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i kalendarze katolickie na 2021 rok..

 4. W dni powszednie Adwentu o godz. 700 są odprawiane Roraty. Zapraszam.

 5. Stolica Apostolska udziela specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego ku czci Świętego Józefa (8 grudnia 2020 - 8 grudnia 2021). Szczegóły na stronie parafialnej.

 6. Dziękuję ks. Krzysztofowi Dukielskiemu za przeprowadzenie rekolekcji, księżom z dekanatu za posługę w konfesjonale.

 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.

 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 6 grudnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ambrożego, we wtorekuroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 9.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św.

 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Barbarę Nogalską, Katarzynę Sikorską, Halinę Sikorską.

 3. Poświęcony opłatek można pobrać w zakrystii lub kancelarii, ofiary składane przy okazji pobierania opłatka przeznaczamy na spłatę zobowiązań remontowych. Zadbajmy, by opłatek dostarczyć osobom starszym, samotnym. Można jeszcze kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 4. W niedziele Adwentu przed pierwszą Mszą modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

 5. W dni powszednie Adwentu o godz. 700 będą odprawiane Roraty.

 6. W sobotę i niedzielę odbędą się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe z okazją do spowiedzi. Będą księża z dekanatu, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie chwile przed świętami.. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Dukielski.

 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.

 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 29 listopada 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto św. Andrzeja Ap., w środę –św. Franciszka Ksawerego.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła, na następną niedzielę zapraszam Mariusza Czupryniaka, Justynę Krawczyk, Mariannę Grzegorzewską i Danutę Pająk.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu, na Mszach św. jest święcony opłatek, ofiary składane przy okazji pobierania opłatka przeznaczamy na spłatę zobowiązań remontowych. Zadbajmy, by opłatek dostarczyć osobom starszym, samotnym. Można będzie zakupić kalendarze CARITAS i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. W niedziele Adwentu przed pierwszą Mszą modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia
 5. W dni powszednie o godz. 700 będą odprawiane Roraty. Zapraszam do uczestniczenia w nich, niech to będzie czas przygotowania naszych serc na przyjście Pana. Dzieci na roratach otrzymują przygotowane materiały. Pomóżmy im przeżyć owocnie Adwent.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Do chorych udam się w pierwszy piątek od godz. 900. Adresy chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Zatroszczmy się o życie sakramentalne chorych.
 7. Dziękuję osobom, które zaangażowały się we wczorajsze sprzątanie cmentarza.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 22 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczynamy ostatni tydzień okresu zwykłego, po sumie spotkanie z dziećmi przed Pierwszą Komunią i ich rodzicami.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac i tow.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Wiesławę Cichocką, Katarzynę Dwórnik i Władysławę Bogucką
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu, na Mszach św. zostanie poświęcony opłatek, ofiary składane przy okazji pobierania opłatka przeznaczamy na spłatę zobowiązań remontowych. Zadbajmy, by opłatek dostarczyć osobom starszym, samotnym. Można będzie zakupić kalendarze CARITAS i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. W niedziele Adwentu przed pierwszą Mszą modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na remont naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii, po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Elżbietę Węgierską, w środę – bł. Karolinę Kózkównę, w piątek – św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę – ofiarowanie NMP.
 3. Za tydzień Niedziela Chrystusa Króla, rozpoczniemy ostatni tydzień okresy zwykłego
  w liturgii, po sumie spotkanie z dziećmi przed Pierwszą Komunią i ich rodzicami.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Janinę Bartnik, Renatę Adamiec i Mariolę Matysiak.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 8 listopada 2020 r.

 1. W środę przypada Rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 1100 Msza św. za Ojczyznę. Zapraszam wszystkich, którym leży na sercu dobro Ojczyzny.
 2. Za tydzień III Niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 3. Za tydzień po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną zapraszam Jadwigę Gwardjak, Karolinę Jaworską i Izabele Jaworską.
 5. W tym roku decyzją Stolicy Apostolskiej odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Szczegóły na stronie parafii.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 1 listopada 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte jak w każdą niedzielę, po sumie procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.
 2. W poniedziałek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 900 i 1700.
 3. W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Litania do Chrystusa Kapłana i Ofiary, w piętek litania do NSPJ. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną zapraszam Marzenę Gołąbek, Justynę Kwaśniewską i Stanisławę Kowalczyk.
 6. Proszę rodziny, które jeszcze nie zgłosiły opiekunów grobów, by to uczyniły jak najszybciej.
 7. W tym roku decyzją Stolicy Apostolskiej odpust za zmarłych można uzyskać przez cały listopad. Szczegóły na stronie parafii.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 25 października 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – święto św. Szymona i Judy Tadeusza .
 2. W przyszła niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte jak w każdą niedzielę, po sumie procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.
 3. W poniedziałek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 900 i 1700.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną zapraszam Marię Boczkowską, Krystynę Jasik, Annę Romanowską, Renatę Kamińską.
 5. W kancelarii można już zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 6. Porządkując cmentarz dostosowujmy się do informacji dotyczących segregacji śmieci. Ograniczmy ilość zniczy, jeśli to możliwe zrezygnujmy z plastikowych wiązanek. Przypominam rodzinom, które jeszcze nie zgłosiły opiekunów grobów, by to uczyniły jak najszybciej. Blokuje nam to zakończenie inwentaryzacji.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 18 października 2020 r.

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Kantego,
  w czwartek – św. Jana Pawła II.
 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy o godz. 1700, w niedziele po sumie. Zatroszczmy się by różaniec był modlitwą całych naszych rodzin.
 4. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny, W czwartek dzień modlitwy KŻR za Misje. Przy ołtarzu Matki Bożej możemy składać środki czystości i artykuły szkolne dla misji.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Urszulę Biernacką, Michalinę Biernacką, Krzysztofa Kowalczyka, Iwonę Boczkowską.
 6. W kancelarii można już zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 7. Porządkując cmentarz dostosowujmy się do informacji dotyczących segregacji śmieci. Ograniczmy ilość zniczy, jeśli to możliwe zrezygnujmy z plastikowych wiązanek. Przypominam rodzinom, które jeszcze nie zgłosiły opiekunów grobów, by to uczyniły jak najszybciej. Blokuje nam to zakończenie inwentaryzacji.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 11 października 2020 r.

 1. Dzisiaj po Mszach, z racji Dnia Papieskiego, zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – św. Teresę od Jezusa, w piątek – św. Jadwigę Śląską, w sobotę - św. Ignacego Antiocheńskiego.
 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po sumie. Zatroszczmy się by różaniec był modlitwą całych naszych rodzin.
 4. W środę z racji Dnia Edukacji Narodowej na nabożeństwie różańcowym będziemy modlili się za pracowników oświaty.
 5. W czwartek 15 października będziemy przeżywać Dzień Dziecka Utraconego. Jest on poświęcony pamięci wszystkich zmarłych dzieci. Zwraca uwagę na rodziców, którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię, jaką jest śmierć dziecka.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Rzeszotek Monikę, Rzeszotek Danutę, Kozłowska Beatę.
 7. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 8. Za tydzień III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 9. W kancelarii można już zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominek.
 10. Porządkując cmentarz dostosowujmy się do informacji dotyczących segregacji śmieci. Przypominam rodzinom, które jeszcze nie zgłosiły opiekunów grobów, by to uczyniły jak najszybciej. Blokuje nam to zakończenie inwentaryzacji.
 11. Jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, to w dniach 20-21-22 listopada 2020 roku w Centrum Ewangelizacyjnym „Zacisze” w Jedlni Kościelnej odbędą się Rekolekcje dla Zelatorów ŻR. Koszt pobytu z wyżywieniem – 160 zł /dojazd na koszt własny/. Początek rekolekcji w piątek, 20 listopada, o godz.15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie w niedzielę, 22 listopada, o godz. 13.00 – obiadem.
 12. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 13. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 4 października 2020 r.

 1. Dzisiaj po Mszach zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, w środę – NMP Różańcową.
 3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po sumie. Zatroszczmy się by różaniec był modlitwą całych naszych rodzin.
 4. Dziękuję mieszkańcom ul. Głównej za porządki przed odpustem i ofiarę na kwiaty, na następną niedzielę zapraszam Frączyk Krystynę, Kamińską Halinę i Piechnik Grażynę.
 5. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Za tydzień Dzień Papieski i zbiórka ofiar do puszek na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 8. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 27 września 2020 r.

 1. Dzisiaj po Mszach wolontariusze Fundacji Koalicja dla Młodych będą zbierać datki do puszek na stypendia dla dzieci.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, we wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela Rafała, w środę – św. Hieronima, W czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek – św. Aniołów Stróżów.
 3. W czwartek przypada nasz odpust parafialny św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tytuł kościoła. Msze św. o godz. 1000, 1200 i1800. Po sumie procesja eucharystyczna. Zapraszam do udziału KŻR, Panów Strażaków, scholę, LSO i wszystkich naszych parafian. Pomóżmy dotrzeć osobom samotnym i starszym. Popołudniowa Msza o godz. 1800, by więcej osób mogło uczestniczyć po powrocie ze szkoły lub pracy.
 4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, w dni powszednie o godz. 1730, w niedziele po sumie. Zatroszczmy się by różaniec był modlitwą całych naszych rodzin.
 5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na środę na godz. 1830 zapraszam mieszkańców ul. Głównej do porządkowania placu kościelnego, mycia dolnych okien i sprzątania kościoła.
 6. W sobotę 3 października odbędzie się pielgrzymka KŻR do sanktuarium w Wysokim Kole. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 7. W niedziele 4 października po Mszach zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 10. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 20 września 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Mateusza Ap.,
  w środę – św. Ojca Pio.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Lusztyk Martynę, Jurek Ewelinę, Padewską Krystynę.
 3. Dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
 4. Dzieci po Mszach św. otrzymują naklejki, które wkleją do książeczek. Jeśli ktoś nie otrzymał książeczki w szkole, może ją odebrać w zakrystii.
 5. Dzisiaj z racji III niedzieli miesiąca modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 6. Można już rezerwować intencje mszalne na 2021 rok.
 7. 3 października odbędzie się pielgrzymka KŻR do sanktuarium w Wysokim Kole. Mogą w niej brać udział także inne osoby. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 10. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 września 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża świętego, we wtorek – NMP Bolesną, w środę – św. Korneliusza i Cypriana, w piątek św. Stanisława Kostkę.
 2. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.
 3. Dzisiaj po Mszy św. 1000 spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przed Pierwszą Komunią Świętą.
 4. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. Zapraszam uczniów klasy VIII i I klasy szkoły średniej.
 5. Dzieci po Mszach św. otrzymują naklejki, które wkleją do książeczek. Jeśli ktoś nie otrzymał książeczki w szkole, może ją odebrać w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę z racji III niedzieli miesiąca modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 8. Od jutra można rezerwować intencje mszalne na 2021 rok.
 9. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 10. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 6 września 2020 r.

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 1200 Dziękczynienie za zbiory czyli Dożynki. Gospodarzami Dożynek są mieszkańcy Kolonii Sielce. W przyszłym roku gospodarzami dożynek będą mieszkańcy Sielc.
 2. Dzisiejsze ofiary z tacy przeznaczone są na Caritas diecezji Radomskiej.
 3. We wtorek przypada święto Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 900 i 1700. Na każdej Mszy poświęcenie ziarna siewnego.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Danutę Mizińską, Joannę Lusztyk, Annę Bolek i Teresę Bolek.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. 1000 spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przed Pierwszą Komunią Świętą.
 6. Dzieci po Mszach św. otrzymują naklejki, które wkleją do książeczek. Książeczki będą rozdane na katechezie.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 8. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 9. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 30 sierpnia 2020 r.

 1. Dzisiaj w czasie Mszy o godz. 1000 dzieci klasy III przystępują do I Komunii Św.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego,
 3. W poniedziałek o godz. 1700 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców.
 4. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1200 Dziękczynienie za zbiory czyli Dożynki. Gospodarzami Dożynek będą mieszkańcy Kolonii Sielce.
 5. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone są na Caritas diecezji Radomskiej.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam gospodarzy Dożynek.
 7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą świętą. Zachęcam do tej praktyki dzieci, które w poprzedni roku i obecnym przystąpiły do Pierwszej Komunii, a także kandydatów do bierzmowania.
 8. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 9. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 10. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23 sierpnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto św. Bartłomieja Ap., w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze o godz. 900 i 1700, odpust w Parafii Boże, w czwartek – św. Monikę, w piątek – św. Augustyna, w sobotę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 2. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1000 dzieci klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Zbliża się początek roku szkolnego. Zachęcam dzieci i młodzież do przystąpienia do spowiedzi. Możliwość spowiedzi będzie w sobotę o godz. 9.00.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziców dzieci komunijnych.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 6. Trwają prace remontowe przy kościele. Proszę o zachowywanie ostrożności.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 16 sierpnia 2020 r.

 1. Dzisiaj modlitwą i ofiarami wspieramy mieszkańców Bejrutu. Po Mszach do puszek możemy złożyć ofiary na ten cel.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jacka, w czwartek – św. Bernarda, w piątek – św. Piusa X, w sobotę –NMP Królową.
 3. Dziękuję za udział w procesji eucharystycznej w dzień odpustu parafialnego KŻR, Druhom Strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi i Pani organistce, dziewczynkom,  które sypały  kwiaty i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przeżycie tej uroczystości.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na kwiaty, na następną niedzielę zapraszam z Sielc Annę Leśkiewicz, Małgorzatę Bojarską Stanisławę Bojarską i Joannę Bojarską.
 5. Dzisiaj III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 7. We wtorek po Mszy odbędzie sie spotkanie dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą.
 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła na konto parafialne oraz osobiście. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 9 sierpnia 2020 r.

 1. Dzisiaj taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wawrzyńca – odpust w Głowaczowie, we wtorek – św. Klarę, w piątek – św. Maksymiliana Marię Kolbe, w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze według porządku niedzielnego, po sumie procesja eucharystyczna. Zapraszam do udziału w procesji KŻR, Druhów Strażaków, Liturgiczną Służbę Ołtarza, scholę i dziewczynki do sypania kwiatów. Odpust parafialny jest świętem parafii, podkreślmy to swoim udziałem w tych uroczystościach.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na kwiaty, na następną niedzielę zapraszam Joannę Król, Zofię Błaszczyk i Renatę Kowalczyk.
 4. Rozpoczęły się prace remontowe, proszę zachowanie ostrożności na placu kościelnym.
 5. Za tydzień III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 6. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2 sierpnia 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Marię Vianneya, w czwartek - święto Przemienienia Pańskiego, Msze św. godz.. 900 i 1700,
  w sobotę – św. Dominika.
 2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą św. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 900, adresy chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i ofiarę na kwiaty, na następną niedzielę zapraszam Katarzynę Gołaszewską, Annę Jarosińską, Joannę Zarębę i Bożenę Zarębę.
 4. W przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26 lipca 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Martę, w piątek – św. Ignacego z Loyoli.
 2. Dzisiaj po Mszach św. na parkingu obok kościoła i przy przepompowni poświęcenie pojazdów i okazja do wsparcia finansowego fundacji MIWA POLSKA.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, skoszenie trawy i ofiarę na kwiaty, na następną niedzielę zapraszam Kazimierę Walczyk, Ewelinę Walczyk, Urszulę Musińską i Danutę Jagiełło.
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 5. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 19 lipca 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Marię Magdalenę, w czwartek – św. Brygidę, w piątek – św. Kingę, w sobotę – św. Jakuba i Krzysztofa.
 2. Dziś III Niedziela Miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów i okazja do wsparcia finansowego fundacji MIWA POLSKA na zakup pojazdów dla misjonarzy. Proszę o parkowanie pojazdów tylko na parkingu obok kościoła i przy przepompowni.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Kingę Sułkowską, Marię Będzińską, Emilię Będzińską.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 12 lipca 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę – św. Bonawenturę, w czwartek NMP z Góry Karmel.
 2. Za tydzień III Niedziela Miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Zofię Bień, Ewelinę Lech-Bień, Elżbietę Sułkowską, Joannę Kiragę .
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny.
 5. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 5 lipca 2020 r.

 1. Dzisiaj po sumie zmiana tajemnic różańcowych KŻR.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, w środę – św. Jana z Dukli, w sobotę święto św. Benedykta, patrona Europy.
 3. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Andrzeja Dąbrowskiego, Elżbietę Nogę, Agatę Jarosińską i Danutę Jarosińską .
 4. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 5. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Dziękuję Pani Sołtys z Kosnów za przeprowadzenie zbiórki i mieszkańcom Kosnów za ofiarę 2550 zł. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28 czerwca 2020 r.

 1. W poniedziałek Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 900 i 1700. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W piątek przypada święto św. Tomasza Apostoła.
 2. We wtorek zakończenie nabożeństw do Serca Pana Jezusa. W lipcu zachęcam do modlitwy Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa.
 3. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca, okazja do spowiedzi przed Mszą św. Nie będzie wizyt u chorych.
 4. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam Stanisławę Korczak, Agnieszkę Zabielską i Zuzannę Marszałek.
 5. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21 czerwca 2020 r.

 1. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, odpust w Magnuszewie i Stromcu.
 2. Dzisiaj o godz. 20.00 na stronie wydarzenia jp2concert.com odbędzie się międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.
 3. W czwartek o godz. 1800 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców do wspólnej modlitwy.
 4. Tradycyjnie, 25 czerwca, o godz. 9.00 w radomskiej katedrze rozpocznie się XXXI Piesza Pielgrzymka do Niepokalanowa w intencji trzeźwości. W tym roku w sposób szczególny zachęcamy do pielgrzymowania duchowego – przez stronę facebook.com/diecezjaradomska
 5. W dniu 2 lipca 2020 roku w Skarżysku Kamiennej odbędzie się jubileuszowe dziękczynienie za dar Bożego Miłosierdzia, za NMP Matkę Miłosierdzia oraz za koronację Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej.
 6. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu przyjmuje kandydatów pragnących poświęcić się służbie Bożej w kapłaństwie. Szczegóły w gablocie.
 7. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości, którzy znaleźli czas
  i zaangażowali się w Procesję Eucharystyczną w Oktawie Bożego Ciała.
 8. Dziś III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii. Przygotowujemy się do rozpoczęcia kolejnego etapu remontu naszej świątyni.
 9. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, na następną niedzielę zapraszam rodziny narzeczonych, którzy w sobotę zawierają sakrament małżeństwa.
 10. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 11. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 czerwca 2020 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 2. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP.
 3. Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, druhom strażakom, KŻR, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pani organistce, scholi, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy aktywnie włączyli się procesję.
 4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków.
 5. Za tydzień III niedziela miesiąca, modlimy się za ofiarodawców i dobrodziejów parafii.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty, na następną niedzielę zapraszam z Kolonii Sielce: Elżbietę Mizielińską, Mariannę Kozłowską, Teresę Mizińską, Lucynę Gawrońską.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 7 czerwca 2020 r. Uroczystość Trójcy Św.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy – odpust w Grabowie n. Pilicą, w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Uroczystość Bożego Ciała, w piątek wspomnienie bł. Męczenników Radomskich, w sobotę św. Antoniego – odpust w parafii Boże.
 2. W poniedziałek 1830 spotkanie dzieci klasy IV przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej, o godz. 1900 – okazja do spowiedzi.
 3. We wtorek po Mszy wieczornej próba sypania kwiatów. Zapraszam dziewczynki, a rodziców i dziadków proszę o wsparcie i zachętę.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała, po Mszy o godz. 1000 tradycyjnie odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Proszę poszczególne miejscowości  przygotowanie ołtarzy. Zapraszam do udziału w procesji KŻR, druhów OSP, LSO, scholę, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich parafian i gości, byśmy w ten sposób wyrazili nasze uwielbienie Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i dokonali uroczystego wyznania wiary.
 5. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej, a w niedzielę po sumie.
 6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty, na następną niedzielę zapraszam z Kolonii Sielce: Wieczorek Ilonę, Wieczorek Jadwigę, Antończyk Marię, Szatan Martę.
 7. Na stoliku z prasą katolicką jest Gość Niedzielny i Dobre Nowiny.
 8. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie i na tacę. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu złożyły ofiary na kolejny etap remontu naszego kościoła. Bóg zapłać.

Ogłoszenia Duszpasterskie – 31 maja 2020 r. Uroczystość Zesłania Ducha Św.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. czyli Zielone Święta, jutro drugi dzień Zielonych Świąt czyli Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 900 i 1800.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. Okazja do spowiedzi p&o

Formularz kontaktowy


Kontakt